fbpx

Mieszkańcy USA zobaczą piąty odcinek serialu The Last of Us dwa dni szybciej niż reszta świata

Serial The Last of Us od HBO okazał się olbrzymim hitem. Jego dwa pierwsze odcinki nie tylko pobiły rekordy oglądalności, ale także przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania grami. Nic więc dziwnego, że twórcy idą za ciosem i już oficjalnie ogłosili, że powstanie drugi sezon. Teraz świat czeka na piąty odcinek, ale jak się okazuje, niektórzy obejrzą go szybciej niż pozostali.

Amerykanie jako pierwsi obejrzą piąty odcinek The Last of Us

Oficjalne Twitterowe konto The Last of Us podało informację, że piąty odcinek ich świetnego serialu zostanie udostępniony w piątek 10 lutego o godzinie 21 czasu wschodniego, czyli o 3 rano w sobotę czasu polskiego, ale tylko w USA. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory odcinku były wypuszczane w niedzielę o 21:00 i w tym samym momencie trafia on do Europy. Teraz jednak epizod trafi na ekrany dwa dni wcześniej.

Oficjalnie nie podano powodu przyśpieszonej premiery, ale zapewne w ten sposób twrócy chcą uniknąć konfliktu z Super Bowl, czyli jedną z największych (jeśli nie największą) imprez sportowych w USA. Dla przykładu rok temu oglądało ją prawie 100 milionów osób. Aktualnie nie wiemy, czy Sky, które pokazuje The Last of Us w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Sky Atlantic też przyśpieszy pokaz.

Pozostaje nam tylko poczekać do niedzieli albo próbować walczyć z blokadami regionalnymi przy pomocy VPN, ale czy warto? Ponoć cierpliwość jest cnotą.