Microsoft planuje remaster kolejnej serii ekskluzywnej dla Xboxa

Różni pracownicy Microsoft wydają jednogłośne oświadczenia: kolejna kultowa seria dołączy do Halo w klubie zremasterowanych klasyków.

25 stycznia 2022
Na skróty
  • Tajemniczy cykl zostanie odświeżony i wydany w ramach pakietu na Xbox Games Store.
  • Wśród najbardziej prawdopodobnych możliwości znajdują się serie Fable, Gears of War i Knights of the Old Republic.
  • Na tę niespodziankę będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Planowane wydanie specjalnej edycji ma nastąpić dopiero w 2023 roku.

Wiele źródeł potwierdza nadchodzącą odnowioną serię xboksowego klasyka. Problem polega na tym, że nikt nie chce wyjawić jaka to seria. Część graczy stawia na Fable, z racji nadchodzącej kolejnej części, jednak odnowione Gears of War również stanowi prawdopodobny scenariusz. Tuż po tych gigantach w spekulacjach pojawia się… Knights of the Old Republic.

Będzie kolejna seria Microsoftu, która otrzyma takie traktowanie jak Master Chief Collection. Wszystkie gry cyklu w jednym pakiecie.

Nick Baker, insider w Xbox Microsoft

Remake na Xboxa i Komnata Tajemnic

Na ten moment, spekulacje właściwie przypominają listę życzeń graczy do „Microsoftowego mikołaja”. Brakuje na razie także bardziej szczegółowych informacji poza tym, że na rzekomy powrót tajemniczej serii możemy poczekać aż ponad rok.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!