fbpx

Forza Motorsport może mieć zaplanowaną premierę na październik

15 maja 2023,
16:27
Arek Grabowski
Sportowe samochody w deszczową noc na torze wyścigowym w grze Forza Motorsport

Forza Motorsport jest symulacyjną grą wyścigową od Turn 10 Studios, Playground Games i Microsoftu. Wielu fanów takiej rozgrywki czeka na nadchodzący tytuł, ponieważ ma on być najbardziej realistyczny, jeśli chodzi o wyścigi samochodowe. Od premiery ostatniej odsłony serii minęło około 6 lat. Teraz plotki i przecieki mówią o tym, że Forza Motorsport może pojawić się już w październiku.

Tytuł jest w końcowej fazie produkcji według niedawno upublicznionych informacji. Gra zdecydowanie wyjdzie niebawem, więc październik może być prawdziwą datą premiery. Warto zauważyć, że siódma, trzecia oraz czwarta część wyszły tego samego miesiąca. Dodatkowo Starfield wychodzi we wrześniu, a Senua’s Saga: Hellblade 2 w listopadzie. Październik byłby idealnym momentem na premierę Forzy Motorsport.

Czy rzeczywiście zobaczymy Forzę Motorsport już niebaawem?

Kilka dni temu insider MrMattyPlays powiedział w podcaście Xbox Podcast, że słyszał plotki o październikowej premierze. Microsoft wydawał poprzednie gry z serii tego miesiąca, więc jest to kolejne potwierdzenie.

Brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia dotyczącego premiery Forzy Horizon. Microsoft wciąż milczy, wiemy jedynie, że najprawdopodobniej gra pojawi się w tym roku. Ma to być najbardziej zaawansowany symulator wyścigów według twórców. Dodano tutaj rozbudowane technologie związane z prowadzeniem pojazdów, oprawą audiowizualną czy nawet zużyciem opon. Twórcy przyłożyli się do najmniejszych detali, by dostarczyć doszlifowany produkt po około 6 latach od premiry ostatniej gry.