fbpx

Black Myth: Wukong dostaje datę premiery i świeży zwiastun

8 grudnia 2023,
19:15
Dorota Żak
Walka w Black Myth: Wukong

W czasie The Game Awards pokazano wiele zwiastunów gier, a jednym z nich stał się świeży materiał z Black Myth: Wukong, łączący przechwycony na PC gameplay oraz fragmenty cutscen. Produkcja studia Game Science czerpie mocno z chińskiej mitologii oraz powieści Podróż na Wschód z XVII wieku, a wcielamy się w niej w Przeznaczonego, wybrańca, który wyrusza w podróż pełną wyzwań i kolejnych prób.

Nowy zwiastun gry pozwala nam dokładniej przyjrzeć się fantastycznemu światu oraz zamieszkującym go istotom. Z niektórymi z nich przyjdzie nam zmierzyć się w walce. Jej fragmenty zresztą zobaczymy w trailerze. Każdy z przeciwników wydaje się być obdarzony innymi mocami, co zapowiada urozmaicone starcia. Dodatkowo możemy liczyć na bardzo dynamiczną rozgrywkę osadzoną w ciekawym świecie.

Do tej pory Black Myth: Wukong nie miał jeszcze daty premiery, ale zakładano, że odbędzie się ona najwcześniej latem 2024 roku. Dzięki zwiastunowi znamy już datę debiutu: gra trafi w nasze ręce 20 sierpnia 2024. Zagramy na PC (z wykorzystaniem Steama i Epic Games Store, można już dodawać tytuł do listy życzeń), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Wymagania sprzętowe dla pecetów nie zostały jeszcze ujawnione.