Metal Gear Solid Delta: Snake Eater wygląda rewelacyjnie. Zwłaszcza gdy zestawimy go z oryginałem

25 maja 2023,
17:30
Jacek Kowal
Jaszczur w Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Jeżeli nie kojarzycie dokładnie tego tytułu, to się nie dziwię. Tak bowiem został nazwany remake Metal Gear Solid 3. Po wielu plotkach Konami postanowiło w końcu zaprezentować zwiastun nadchodzącej gry podczas wczorajszego PlayStation Showcase. Nowa wersja ma być wierna fabularnie oryginałowi, ale rozgrywka, grafika i udźwiękowianie to zupełnie inna rozmowa.

Porównanie remake’u Metal Gear Solid 3 do oryginału

Co prawda, zwiastun zaprezentowany podczas PlayStation Showcase jest w pełni CGI i nieco rozczarował fanów, ale po udostępnieniu kilku zrzutów ekranu reakcje są zdecydowanie lepsze. Jeden z youtuberów zestawił nawet ze sobą obraz z oryginalnej gry i remake’u. Mam oczywiście świadomość, że pierwowzór pochodzi z PlayStation 2, ale czasem różnica jest wręcz oszałamiająca. Zresztą zobaczcie sami:

Jak widzicie, zapowiada się solidny atak nostalgii, ale ze świetną grafiką. Dodatkowo sama rozgrywka też ma ulec znacznym poprawkom, więc pozostaje tylko czekać na premierę. Niestety nie znamy dokładnej daty, więc zapewne jeszcze trochę poczekamy. Na pocieszenie przypomnę, że wbrew początkowym plotkom Metal Gear Solid Delta: Snake Eater będzie dostępny nie tylko na PlayStation 5, ale również na Xboxach Series X/S, a także na PC za pośrednictwem Steama.