fbpx

Metal Gear Solid 3 Remake jednak nie będzie ekskluzywne dla PlayStation?

22 maja 2023,
20:19
Amira El Berrah

Fani cyklu Metal Gear Solid od firmy Konami nie posiadający konsoli od PlayStation nie przejdą obojętnie obok tej informacji. Nowinki od Insider Gaming sugerują, że remake Metal Gear Solid 3: Smake Eater nie będzie ekskluzywny na PlayStation5.

Metal Gear Solid

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat kolejnej części popularnej serii Metal Gear Solid. Według nich gra miała zostać zaprezentowana podczas PlayStation Showcase oraz prawdopodobnie ukazać się ekskluzywnie na PlayStation 5.

Na jakich platformach zobaczymy Metal Gear Solid 3 Remake?

Nowe informacje, które podaje Insider Gaming na podstawie swoich źródeł, ujawniają, że remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater, pomimo plotek, nie będzie ekskluzywny dla PlayStation.

Strona oznajmia, że podczas PlayStation Showcase, które rozpocznie się 24 maja, gra zostanie ogłoszona poprzez niepełny zwiastun rozgrywki. Tytuł ma zostać wydany na PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC. Nie jest do końca wiadome czy wersja na PlayStation nie ma jakiejś formy wyłączności prawnej pod kątem marketingowym lub na potencjalne DLC.

Data premiery Metal Gear Solid 3 Remake nie została jeszcze podana do wiadomości publicznej. Z wcześniejszych doniesień wynika, że odbędzie się ona w 2024 roku. Nie jest to również jedyna produkcja od Konami, która ma zostać przywrócona. Podczas Fear Fest 2023 pojawią się najprawdopodobniej materiały zapowiadające Silent Hill 2 Remake, a inne plotki sugerują nową Castlevanię.

Konami