fbpx

Magazyn „Time” wybrał God of War Ragnarök grą roku – zima lepsza od bossa

Magazyn „Time” przygotował ranking dziesięciu najlepszych gier 2022 roku, wśród nich znalazły się takie tytuły God of War Ragnarök, Stray oraz Elden Ring.

Na skróty
 • Magazyn „Time” przygotował ranking dziesięciu najlepszych gier roku 2022.
 • Zwycięzcą został God of War Ragnarök.
 • Jego główny rywal w The Game Awards, Elden Ring, uzyskał czwarte miejsce.
 • Magazyn w swojej topce nie uwzględnił gier Microsoftu i Nintendo.

Wybrać grę roku, to ciężki orzech do zgryzienia, bo w końcu na co zdecydujemy? Na naszego ulubionego FPS-a czy równie bliskiego sercu RPG-a. Oczywiście jeśli występują w osobnych kategoriach, nie ma żadnego problemu z wyborem. Gorzej jeśli przyjdzie na zdecydować między nimi w jednej kategorii i to w tej najważniejszej. W kategorii gry roku, wykreowanej przez The Game Awards, pojawiło się sześć tytułów, jednak główna bitwa toczy się między God of War Ragnarök oraz Elden Ring.

Opowieść o bogach grą roku

Jakiś czas temu odbyło się rozdanie Golden Joystick Awards, w którym to królował Elden Ring. Teraz pojawił się ranking najlepszych gier magazynu „Time”. Wśród dziesięciu najlepszych tytułów najlepsza okazała się najnowsza produkcja Santa Monica Studios, czyli God of War Ragnarök. Nordycka opowieść przebiła takie produkcje jak: Elden Ring, Stray i Horizon: Forbidden West. Ten wybór po raz kolejny stawia pod znakiem zapytania zwycięzcę na tego rocznym The Game Awards. Przypomnę również, że wyniki głosowania poznamy 8 grudnia.

Ranking magazynu „Time”:

 1. God of War Ragnarök
 2. Horizon: Forbidden West
 3. The Quarry
 4. Elden Ring
 5. Stray
 6. The Last of Us Part I
 7. Sifu
 8. Resident Evil Village: Shadows of Rose
 9. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 10. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Jak można zauważyć, wiele z tych gier pochodzi z PlayStation Studios lub było przez nie wspierane. Trzeba też pamiętać, że w rankingu nie uwzględniono gier spod ręki Microsoftu oraz Nintendo.