Media Molecule pracuje nad nowym IP w ramach kolejnego projektu

25 kwietnia 2024,
18:45
Arek Grabowski
Logo Media Molecule z elementami z gier wokół

Pod koniec 2023 roku zakończono wsparcie dla Dreams, czyli ostatniej gry Media Molecule. Studio także napotkała dotkliwa fala zwolnień. Firma była nawet bardzo bliska zamknięcia przez Sony, o czym dowiedzieliśmy się w tym roku. Ostatecznie jednak Media Molecule przetrwało i pracuje nad kolejnym projektem.

Według opublikowanego ogłoszenia o pracę kolejna gra będzie zupełnie nowym IP. Pewne przesłanki wskazują na to, że Media Molecule po raz kolejny wykorzystuje własny silnik do produkcji. Obecnie studio nie odniosło się do informacji o nowej grze.

Czym będzie kolejny projekt Media Molecule?

Na ten moment studio nie wspomina o nowej grze. Wiemy jedynie, że to niekoniecznie kontynuacja Dreams czy też kolejny projekt LittleBigPlanet lub SackBoy. Nowe IP może być w istocie dosłownie wszystkim. Wykorzystywanie własnego silnika przez Media Molecule potencjalnie wskazuje jednak na kolejną platformówkę lub grę, gdzie kreatywność graczy będzie odgrywać kluczową rolę.

Wiemy, że prace na poważnie rozpoczęły się dopiero pod koniec 2023 roku. Minęło więc naprawdę niewiele czasu. Najpewniej przez najbliższe miesiące nie poznamy nowych informacji o nadchodzącej produkcji.