fbpx

Mafia 4 może zawierać elementy skradanki oraz tryb wieloosobowy

13 kwietnia 2023,
18:09
Arek Grabowski
Główny bohater Mafia: Edycja ostateczna celujący z pistoletu

W marcu opublikowane oferty pracy zdradziły, że Mafia 4 jest w fazie preprodukcji i grę tworzy studio Hangar 13 za pośrednictwem silnika Unreal Engine 5. Pojawiły się kolejne informacje o nadchodzącym tytule. Mafia 4 ma zawierać „wciągającą rozgrywkę typu stealth” oraz funkcje multiplayer. Dowiadujemy się tego z nowych ofert pracy studia Hangar 13.

Oczywiście mechanika skradania nie jest niczym nowym w serii, ponieważ nawet Mafia 3 ją miała. Mimo wszystko poprzednie odsłony potraktowały ten element „po macoszemu”, więc był on dość niskiej jakości. Prawdopodobnie teraz twórcy przygotują skradanie lepiej. Funkcji multiplayer nie miała żadna poprzednia odsłona serii, więc jeżeli Mafia 4 otrzyma takie mechaniki, będzie pierwsza.

Czy Mafia 4 rzeczywiście może oferować multiplayer?

Według poprzednich informacji gra będzie rozgrywać się na Sycylii. Premiera jest na ten moment przewidywana dopiero za kilka lat. Najprawdopodobniej gra pojawi się najwcześniej w 2026 roku – przynajmniej tak informuje serwis Insider Gaming.

Hangar 13 zatrudnia teraz osoby, które mają doświadczenie w pracy przy grach wieloosobowych i live-service. Może to oznaczać, że rzeczywiście Mafia 4 otrzyma jakiś rodzaj multiplayera. Może być on jedynie oddzielnym trybem, ale również możliwością rozegrania całej kampanii za sprawą kooperacji. Dokładne informacje na ten moment nie są znane.