Mafia 4 jest już w preprodukcji? Przynajmniej takie wskazówki krążą w sieci

13 marca 2023,
18:49
Jacek Kowal
Gangsterzy przy samochodzie w grze Mafia

W sierpniu zeszłego roku potwierdzono, że powstanie Mafia 4, której akcja ma mieć miejsce na Sycylii. Teraz jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę na ciekawe ogłoszenia o pracę opublikowane dwa tygodnie temu na LinkedInie. Co prawda nie podano w nim szczegółów, ale chyba wszyscy wiemy, nad czym pracuje obecnie Handar 13.

Hangar 13 zatrudnia do „nienazwanego projektu”

Chociaż w ogłoszeniu nie podano żadnego tytułu ani kryptonimu, to jego opis jest jednak dość wymowny. Studio poszukuje bowiem programisty mającego minimum dwa lata doświadczenia w przemyśle gier wideo do pracy nad wieloplatformowym projektem opartym na Unreal Engine 5. Hangar 13 raczej nie tworzy teraz kilkunastu produkcji, więc chyba łatwo połączyć kropki.

Don Salierii w Mafia 2
Źródło; Take-Two Interactive

Prawdopodobnie oferta pracy jest przewidziana na lata, ponieważ pod koniec maja zeszłego roku Hangar 13 miało prosić Take-Two Interactive o pozwolenie, na stworzenie również piątej odsłony serii. Niestety nie zapowiada się, że szybko zobaczymy czwartą część, ale sam fakt, że powstaje, jest chyba dobrą wiadomością, prawda?