fbpx

Mafia 4 oficjalnie potwierdzona. Pierwsza część serii dostępna za darmo z okazji 20–lecia cyklu

Seria Mafia świętuje dziś swoje dwudzieste urodziny. Twórcy wykorzystali tę wyjątkową okazję do podzielenia się z fanami dobrą nowiną o oficjalnym rozpoczęciu prac nad czwartą odsłoną cyklu. Nie jest to jednak jedyny z przygotowanych przez nich prezentów. Już 1 września na Steamie do darmowego odbioru udostępniona zostanie pierwsza część serii – Mafia: The City of Lost Heaven.

Na skróty
  • Studio Hangar 13 potwierdziło, że następna odsłona serii Mafia znajduje się już w produkcji.
  • Informacja ta pojawiła się w przeprowadzonym z twórcami wywiadzie, który zorganizowany został z okazji 20 – lecia cyklu.
  • 1 września na Steamie do darmowego odbioru udostępniona zostanie pierwsza części serii – Mafia: The City of Lost Heaven. Akcja potrwa do 5 września.

O planach stworzenia kolejnej części Mafii mogliśmy usłyszeć już w maju, kiedy to w podcaście XboxEra poruszony został temat dalszych planów studia Hangar 13. Wspomniane plotki znalazły w końcu swoje oficjalne potwierdzenie, twórcy przyznali bowiem, że rzeczywiście pracują oni nad kontynuacją cyklu. Dobre wieści przekazali nam w opublikowanym na stronie serii wywiadzie, który zorganizowany został z okazji 20 – lecia mafijnego cyklu.

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

Roman Hladík, dyrektor generalny studia Hangar 13

Mafia 4 powstanie, choć trochę na nią poczekamy

Wiemy już, że Mafia 4 jest aktualnie w produkcji, wciąż nie znamy jednak konkretów odnośnie samej zawartości tytułu. Jeśli wierzyć opublikowanym wcześniej pogłoskom, akcja następnej odsłony będzie miała miejsce na Sycylii na przełomie XIX i XX wieku, a jej historia skupi się na rodzinie Salierich. Nie są to jednak informacje zatwierdzone przez twórców gry, należy więc podchodzić do nich z odpowiednią dawką sceptycyzmu. Pewnym jest jednak, że tytuł nie trafi w nasze ręce w przeciągu ani tego, ani następnego roku. Jak bowiem zaznaczył sam Hladík – na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat.

Mafia za darmo na Steamie

Faktem przez twórców potwierdzonym jest natomiast rozpoczynająca się 1 września promocja na Steamie, podczas której do darmowego pobrania udostępniona zostanie gra Mafia: The City of Lost Heaven. Okazja ta potrwa do 5 września, jeśli więc macie ochotę na nostalgiczną podróż do 2002 roku, to początek września będzie do tego najlepszą porą.