Surrealistyczna przygodówka do zgarnięcia za darmo na Steam i platformach mobilnych

Do niewielkiego hotelu na jeziorze trafia piątka gości. Są nietypowi, ponieważ jest to grupa antropomorficznych zwierząt. Zresztą podobnie jak obsługa hotelu. Zadaniem gracza w ciągu pięciu dni jest sprawić, by… nigdy nie opuścili pensjonatu.

28 kwietnia 2021
Na skróty
  • Rusty Lake Hotel jest surrealistyczną grą point-and-click stworzoną przez studio Rusty Lake.
  • W grze wcielamy się w zarządcę hotelu, którego zadaniem jest „zaopiekowanie się” pięcioma gośćmi.
  • Gra dostępna jest za darmo na Steam do 1 maja.
  • Poza platformą PC gra dostępna jest również na telefony komórkowe z systemem Android i iOS, gdzie także jest dostępna obecnie za darmo.

Do pierwszego maja dostępna jest za darmo na platformie Steam (również na platformach Android oraz iOS) przygodówka point-and-click pod tytułem Rusty Lake Hotel. Produkcja nie jest nowa, zadebiutowała w 2015 roku, ale to wciąż bardzo ciekawy tytuł. Gra stanowi prequel do wydarzeń przedstawionych w serii gier Cube Escape i, podobnie jak one, rozgrywa się w mrocznym, surrealistycznym i pełnym tajemnic świecie.

Rusty Lake Hotel za darmo na Steam

Produkcja, podobnie jak pozostałe gry niezależnego studia Rusty Lake, ma bardzo mroczny i niepokojący ton. W grze wcielamy się w zarządcę tytułowego hotelu. Pod naszą „opiekę” trafia pięcioro gości, będących antropomorficznymi zwierzętami. W przeciwieństwie do serii Cube Escape, w której, jak wskazuje tytuł, zadaniem gracza było wydostać się z pułapki, tutaj trzeba sprawić, by goście nigdy nie opuścili murów hotelu. Wszystko w formie przygodówki point-and-click, gdzie zwiedzamy hotel, rozmawiamy z postaciami i zbieramy niezbędne przedmioty mogące pomóc nam w unicestwieniu gości. Morderstwa, co ciekawe, można wykonać na kilka sposobów, w przeciwieństwie do większości gier z gatunku, gdzie przez grę prowadzi zazwyczaj jedna, określona przez twórców droga.

Screenshot z gry Rusty Lake Hotel

Gra dostępna jest również na platformach mobilnych, można znaleźć ją w Sklepie Google Play na urządzeniach z systemem Android, oraz w AppStore na urządzeniach Apple. Zdobyć ją można pod tymi linkami:

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!