Mafia 4 na Sycylii? Tak twierdzi jeden z informatorów

16 maja 2022,
16:31
Jacek Kowal

Według plotek Mafia 4 nie tylko powstaje, ale ma być prequelem do poprzednich części serii. Co więcej Hangar 13 zapewne zrozumiało swój błąd w Mafii 3 i nowa odsłona ma być bardziej w stylu dwóch pierwszych części.

Don Salierii w Mafia 2

Shpeshal Nick, jeden z insiderów uważa, że nowa odsłona gry od Hangar 13 ma mieć miejsce na Sycylii z przełomu XIX i XX wieku.

Co wiemy o Mafia 4?

Plotki padły podczas podcastu XboxEra i wynika z nich, że najnowsza część kultowej już serii Mafia ma się odbywać na włoskiej wyspie Sycylia na przełomie wieków. Z tego co wiemy akcja gry ma skupić się na znanej nam rodzinie Salierich. Być może wcielimy się w samego Ennio Salieriego, za czym przemawia fakt, że Don przybył do Stanów Zjednoczonych w 1908 roku.

Graczy może ucieszyć fakt, że kolejna część cyklu ma być bardziej liniowa od swojej poprzedniczki, czyli Mafii 3. Nie była to gra zła, ale przez powtarzalne akcje, które umożliwiały nam eliminacje kolejnych szefów dzielnic, rozgrywka stawała się dość monotonna. Teraz twórcy chcą powrócić do korzeni znanych z pierwszych dwóch odsłon serii. Plotki te pokrywają się z doniesieniami Kotaku z początku miesiąca. Serwis ten donosił, że „czwórka” ma być prequelem, a także powstanie zapewne na Unreal Engine 5.

Oczywiście gra znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Zapewne odejście dyrektora studia Hangar 13, Hadena Blackmana, może utrudnić pracę nad tytułem. Bądźmy jednak dobrej myśli.