Kolejne przecieki dotyczące Assassin’s Creed Mirage, znamy więcej szczegółów na temat gry

24 maja 2023,
21:30
Amira El Berrah

Plotki na temat październikowej premiery Assassin’s Creed Mirage prawdopodobnie znajdują potwierdzenie. Data pojawiła się na stronach japońskich sprzedawców.

Skradający się Assassin

Wcześniejsze plotki ze strony Toma Hendersona o wydaniu gry w październiku najwyraźniej znajdą swoje potwierdzenie. Japońscy sprzedawcy detaliczni i Amazon wyznaczyli datę premiery Assassin’s Creed Mirage na 12 października. Według wielu serwisów internetowych sklepy te nie postępują w ten sposób, jeśli nie posiadają oficjalnych informacji.

Assassin’s Creed Mirage ma zostać wydane na PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC. Pierwotnie tytuł miał być jedynie DLC do Assassin’s Creed Valhalla, ale po jego rozszerzeniu stał się samodzielną grą. Fabuła Mirage ma miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej, kiedy młody Basim Ibn Ishaq (wcześniej poboczna postać w Valhalli) żył w Bagdadzie IX wieku.

Co nas czeka w Assassin’s Creed Mirage?

Porównując Assassin’s Creed Mirage do gier takich jak Valhalla, Odyssey czy Origins, będzie on bardziej kompaktowy, nawiązujący do pierwszych tytułów z serii. Produkcja ma oferować, między innymi, mapę Bagdadu, która wielkością ma przypominać te z Syndicate i Unity, a rozgrywka polegać będzie w dużej mierze na skradaniu się. W porównaniu do Origins, Assassin’s Creed Mirage zapewni nam także ulepszony system parkour.

Tytuł położy większy nacisk na misje stealth i assassination, a same elementy RPG zejdą na drugi plan. Gra ma posiadać czteropoziomowy system reputacji wpływający na poziom trudności. Możliwe, że więcej dowiemy się podczas dzisiejszego PlayStaton Showcase lub kolejnych nadchodzących wydarzeń takich jak Summer Game Fest czy Ubisoft Forward.