fbpx

Haden Blackman opuszcza Hangar 13

Duża zmiana w zespole studia Hangar 13. Haden Blackman odchodzi ze swojego stanowiska dyrektora a także porzuca pracę dla 2K Games. Jego miejsce ma zająć Nick Baynes.

Po siedmiu latach współpracy Haden Blackman zdecydował się odejść ze stanowiska głównego prowadzącego Hangar 13 a także z pracy dla 2k Games.

Ciche odejście Hadena Blackmana

Haden był dyrektorem Hangar 13 przez prawie 7 lat. W tym czasie ich najgłośniejszą grą była Mafia 3, która spotkała się z dość różnymi opiniami. (Moim zdaniem nie była to gra zła, ale strasznie monotonna i schematyczna). Sam Blackman nie skomentował jeszcze sprawy, ale zgodnie z ogłoszeniem wydanym przez 2k Games były dyrektor ma „zająć się swoją pasją i kolejnym przedsięwzięciem”.

logo hangar 13

Jesteśmy wdzięczni za kierownictwo Hadena w tworzeniu Hangar 13, budowaniu i jednoczeniu zespołów w Novato, Brighton i Czechach a także w wypuszczaniu definiujących studio gier z serii Mafia. To, co Haden pomógł zbudować, dalej będzie się rozwijać. Wspieramy każdego naszego pracownika, który realizuje swoje pasje i życzymy mu najlepszego w przyszłości.

Oświadczenie 2K

Przyszłość Hangar 13

Nowym dyrektorem ma zostać Nick Baynes, który ma ponad 30 lat doświadczenia w branży a w zespole 2K jest od 2018 roku, kiedy to założył oddział Hangaru 13 Brighton. Głównie dzięki jego staraniom powstały takie tytuły jak Mafia: Edycja Ostateczna i Mafia: Trylogia.

Nick może mieć spore wyzwanie, bo od 2017 Hangar 13 ma pracować nad nową grą z otwartym światem. Póki co gra ma kodową nazwę Volt, ale nie mamy na niego żadnych konkretów. Podobno ma łączyć mitologię Cthulhu oraz Saints Row, ale są plotki, że ze względu na długi czas opracowywania projekt został anulowany.

Tak czy inaczej życzymy powodzenia zarówno Nickowi jako nowego dyrektorowi jak i Hadenowi w reszcie życia. Mam szczerą nadzieję, że wszystko się ułoży i jeszcze wypuści jakąś fajną grę.