Lenovo i fotel dla graczy z… pochwą na katanę inspirowany serią Demon Slayer

Firma Lenovo znana jest z wielu innowacyjnych dokonań w dziedzinie technologii związanej ze sprzętem komputerowym, jednak domyślam się, że w ich gronie raczej nie spodziewalibyście się znaleźć rewolucyjnych foteli dla graczy, mam rację? To teraz was zaskoczę.

21 marca 2021
Na skróty
  • Specjalny fotel Lenovo został zaprojektowany w oparciu o wizerunek jednego z bohaterów mangi oraz anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba.
  • Krzesło powstało jedynie w pięciu egzemplarzach, które można zdobyć w konkursie organizowanym przez chińskiego producenta.
  • Specjalne wydarzenie zostało pierwotnie dedykowane mieszkańcom Japonii.

Najnowszy produkt opatrzony logiem marki Lenovo to właśnie specjalne gamingowe krzesło bez wątpienia wyróżniające się na tle konkurencji. Poza niekonwencjonalnym designem, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest część oparcia wraz z poduszkami pokrytymi jaskrawym, żółto-zielonym wzorem, w oczy rzuca się tutaj coś jeszcze. Uchwyt dedykowany nie kubkom, szklankom czy słuchawkom, a… katanie. I to nie byle jakiej!

Grafika promocyjna fotela Lenovo z kataną

Fotel Lenovo z kataną dla fanów mangi i anime Demon Slayer

Całość projektu tego wyjątkowego fotela Lenovo jest bowiem inspirowana jednym z bohaterów popularnej mangi zatytułowanej Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, jakim jest zabójca demonów – Giyu Tomioka. Krzykliwy deseń, który stanowi jeden z wyróżników krzesła, to w rzeczywistości wzór zaczerpnięty ze stroju noszonego przez wspomnianego wcześniej wojownika. Katana schowana w pochwie przymocowanej do konstrukcji fotela, którą – przynajmniej do pewnego stopnia – odwzorowali autorzy projektu, to z kolei nic innego, jak miecz Nichirin Blade będący oczywiście bronią Tomioki.

Uchwyt na katanę w fotelu Lenovo

Napisałem o odwzorowaniu do pewnego stopnia nie bez powodu. Mianowicie katana będąca w zestawie z fotelem Lenovo to niestety jedynie atrapa. Cóż… wszystkiego mieć nie można. A jeśli już jesteśmy w temacie możliwości ewentualnego posiadania…

Krzesło gamingowe od Lenovo, ale tylko dla wybrańców

Krzesło, które tutaj widzicie, zostało wyprodukowane jedynie w pięciu egzemplarzach i – jak zazwyczaj ma to miejsce przy okazji tak limitowanych edycji wszelakich produktów – nie są one możliwe do zwyczajnego zakupu. Jeżeli mimo to posiadanie fotela gamingowego z pochwą na katanę do wyżynania demonów (lub cięcia bardzo cieniutkich plasterków ogórka, bo to też całkowicie słuszne zastosowanie) jest waszym marzeniem, to nie traćcie nadziei! Lenovo rozlosuje te unikalne fotele w konkursie, który został dedykowany mieszkańcom Japonii, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście i wy spróbowali swoich sił. No może warto byłoby jedynie znać japoński, by rozszyfrować szczegóły regulaminu zabawy (prawdopodobnie warunkiem udziału jest zakup jednego z laptopów chińskiego producenta), ale przecież dla chcącego nic trudnego!

Użyte materiały

Tylko wzywam was w imieniu całej redakcji GAMESGURU: obiecajcie, że jeśli komuś uda się zgarnąć tego białego kruka, to dacie nam znać. Też chcemy posadzić na nim swoje cztery litery i poczuć się niczym Giyu Tomioka w przerwach między mordowaniem monstrów.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!