KRUX Crato RGB, czyli nowa pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna

KRUX ogłosił premierę swojej najnowszej stuprocentowej klawiatury Crato RGB. Mechanik wyposażono w przełączniki Outemu Brown z podświetleniem RGB. Całość jest już dostępna w sprzedaży w cenie od 160 do 180 zł.

13 lipca 2021
Na skróty
  • KRUX Crato to klawiatura mechaniczna pełnowymiarowa uzbrojona w przełączniki Outemu Brown ze strefowym podświetleniem RGB.
  • Do dyspozycji otrzymujemy również odkręcaną podkładkę pod nadgarstki, pokrętło oraz przyciski multimedialne.
  • Premiera miała miejsce dzień wcześniej i jest już dostępna w sprzedaży w cenie od 160 do 180 zł zależnie od sprzedawcy.

Firma KRUX podała oficjalne informacje o premierze swojego najnowszego produktu. Jest to KRUX Crato RGB, czyli klawiatura mechaniczna stuprocentowa. Wewnątrz znajdują się przełączniki Outemu Brown ze strefowym podświetleniem RGB. Crato jest już dostępne w sprzedaży, a jego cena waha się od 160 do 180 zł zależnie od sprzedawcy.

KRUX Crato RGB – co kryje w sobie ta bestia?

KRUX Crato RGB to klawiatura mechaniczna pełnowymiarowa z przełącznikami Outemu Brown. W nowym produkcie KRUXa nie zabrakło podświetlenia RGB. Została ona bowiem wyposażona w strefowe podświetlenie z kilkoma trybami świecenia do wyboru. Dodatkowo jest siedem slotów na stworzenie własnej kompozycji świetlnej. Nie zabraknie w niej również przykręcanej podkładki pod nadgarstki, którą w każdej chwili możemy zdemontować.

Klawiatura KRUX Crato RGB na biurku

104 klawisze, które posiada Crato, przetrwają do 50 mln wciśnięć, każdy z osobna, co daje razem 5 200 000 000 kliknięć. Tarczą każdego przełącznika jest keycap wykonany w technice podwójnego wtrysku. Co to oznacza? O wiele większą odporność na ścieranie niż w przypadku standardowych „malowanych” nakładek na klawisze.

Dodatkowe przyciski i funkcje w KRUX Crato RGB

W prawym górnym rogu znajdziemy trzy przyciski multimedialne, którymi możemy zapauzować, cofnąć lub zmienić piosenkę. Oprócz przycisków znajdziemy jeszcze pokrętło, którym regulujemy głośność utworu oraz przybliżamy lub oddalamy wyświetlany obraz.

Wygląd prawej części klawiatury, w tym pokrętła i przycisków multimedialnych

KRUX Crato wyposażono w dwie przydatne funkcje. Pierwszą z nich jest N-key Rollover, który pozwoli nam wcisnąć wszystkie przyciski jednocześnie bez obawy o to, że któryś z nich nie zostanie zarejestrowany. Nie zabraknie również Anti-Ghostingu, który ma zapobiegać rejestrowaniu dodatkowych, nienaciśniętych przez nas klawiszy (tzw. duchów) w momencie wciśnięcia kilku naraz.

Rodzaj klawiatury: gamingowa

Rozmiar klawiatury: 100 % | pełnowymiarowa

Typ klawiatury: mechaniczna

Podświetlenie: strefowe RGB

Rodzaj przełączników: Outemu

Kolor przełączników: Brown

Nakładki na klawisze: Double Injection | ABS

Liczba przełączników: 104

N-key rollover: tak

Anti-ghosting: tak

Podkładka pod nadgarstki: tak

Kolor: czarny

Wymiary [mm]: 437 × 131 × 36

Długośc kabla [m]: 1,8

Waga [g]: 955

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!