fbpx

W Mortal Kombat 1 zagramy przedpremierowo w czasie sierpniowych testów beta

28 lipca 2023,
17:26
Dorota Żak
Postaci z Mortal Kombat 1

Jeszcze przed premierą 19 września będziemy mieli okazję zagrać w wyczekiwane Mortal Kombat 1. Ed Boon z NetherRealm Studios umieścił na Twitterze (choć może powinniśmy powiedzieć na X, po niedawnym przemianowaniu strony?) wpis informujący o rozpoczęciu beta testów gry. Potrwają one od 18 do 21 sierpnia.

Wybrana data to oczywiście nie przypadek, bo znajdziemy tutaj bezpośrednie powiązanie z serią oraz jej twórcami. 18 sierpnia jest dniem urodzin matki Eda Boona, matki Johna Tobiasa, a także rocznicą premiery filmu Mortal Kombat, która odbyła się w 1995 roku.

Jak wziąć udział w becie Mortal Kombat 1?

Do testów, jak zwykle w tych przypadkach, nie dostaną się wszyscy. Aby mieć szansę na zagranie w Mortal Kombat 1 przed premierą, należy zakupić najpierw grę w przedsprzedaży. Jest jednak pewien haczyk – testy beta obejmą wyłącznie PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Póki co nie wiadomo czy podobne atrakcje zostały w najbliższym czasie przewidziane również dla użytkowników PC.

Mimo to NetherRealm Studios skutecznie zachęca do sięgnięcia po grę. Niedawno potwierdzono, że w Mortal Kombat 1 pojawią się Homelander i Omni-Man (dubbingowany przez J. K. Simmonsa, tak jak w serialu Invincible), a kolejne zwiastuny pokazują coraz więcej fragmentów gameplayu i prezentują umiejętności poszczególnych postaci.