fbpx

XPG chce, byś przenosił swoje gry… w myszce. Oto ADATA XPG Vault

28 grudnia 2021,
16:29
Mateusz Domińczak

Będziemy przenosić gry w dłoni? XPG planuje wprowadzić myszkę z dyskiem SSD. To wątpliwe, czy XPG Vault ma sens w obecnych czasach.

XPG Vault ADATA - mysz z SSD na tle banera z CES 2022
Na skróty
  • Premiera urządzenia już w styczniu 2022 roku.
  • XPG Vault ma mieć aż 1 TB pojemności na dysku SSD.
  • Takie rozwiązanie w dobie internetu ma wątpliwą szansę powodzenia.

XPG przede wszystkim kojarzy się z akcesoriami skierowanymi dla graczy. Spółka-matka tej firmy to ADATA, znany producent pamięci komputerowych. Prawdopodobnie planuje on połączyć obydwie te branże, by zaprezentować myszkę komputerową z wbudowanym dyskiem SSD.

Głównym celem takiego działania miałoby być przenoszenie gier między pecetami za pomocą urządzenia, które jest wręcz niezbędne do grania na naszym sprzęcie – myszce komputerowej. Według doniesień obecny prototyp posiada aż 1 TB pamięci. Połączenie ma być oparte o dzisiejszy standard, USB typu C.

XPG Vault - myszka z wbudowanym dyskiem SSD
Źródło: ADATA, XPG

XPG Vault – kiedy premiera myszki?

XPG Vault – bo tak nazywa się urządzenie – ma podobno zostać zaprezentowane na targach CES 2022, czyli już 5 stycznia 2022 roku. Jest jedno pytanie, które nadal pozostaje bez odpowiedzi: Czy taki gadżet ma sens w dzisiejszych czasach?

Musimy brać pod uwagę obecność bardzo szybkiego internetu w większości domów. Nawet jeśli ten nie jest dostępny i jedynym sposobem na przeniesienie gry jest fizyczny nośnik, większość z nich i tak do działania potrzebuje połączenia z siecią. Jaki więc jest sens takiego rozwiązania? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sami.