fbpx

Będzie Mafia 5? Hangar 13 zapytało o pozwolenie

Studio nadal nie skończyło pracować czwartą częścią Mafii, a już myśli o kolejnej odsłonie. Hangar 13 prosi Take-Two Interactive o zielone światło dla piątej części serii Mafia.

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że podobno trwają już pracę nad Mafią 4, która ma mieć miejsce na Sycylii. Teraz okazało się, że Hangar 13 wychodzi graczom naprzeciw i planuje zrobić również piątą część kultowej serii.

Powstanie Mafia 5 jest zależne od decyzji Take-Two

Agencja Bloomberg podpytała w tej sprawie nowego prezesa studia Hangar 13, czyli Nicka Bayensa. Stwierdził on, że prace nad piątą już odsłoną serii Mafia mogłyby się rozpocząć po premierze Mafii 4. W ten sposób studio chce uniknąć przekierowania ludzi pracujących nad czwórką do innych zadań.

Spacer nocą po Empire Bay w grze Mafia II Definitive Edition
Mafia II

Wygląda na to, że po premierze Mafii 3 , która miała miejsce 7 października 2016 roku, możemy się spodziewać nie jednej, a aż dwóch nowych osłon świata mafiosów. Zgodnie z informacjami twórcy wyciągnęli wnioski z nieciekawych opinii na temat trójki, która według wielu była zbyt powtarzalna. Dlatego właśnie powstająca Mafia 4 ma przypominać swoje poprzedniczki i dalej oferować otwarty świat, ale jednocześnie być bardziej liniowa.

Przypomnę, że po premierze trójki Hangar 13 miało ciężkie czasy, w których musiało poskutkować anulowaniem kilku projektów i zwolnieniami. Take-Two obiecało wtedy, że zapewni studiu wsparcie, aby zapobiec kolejnym zwolnieniom. Niestety nie znamy jeszcze decyzji Take-Two, ale biorąc pod uwagę fakt, że właściciel serii, a także przełożony Hangar 13 obiecał nie zostawić studia podczas kryzysu zwolnień, to jest szansa, że zgodzi się na dalsze kontynuowanie serii.