Liam Hemsworth w Wiedźminie. Deepfake z zastąpioną twarzą Cavilla wygląda świetnie

17 lutego 2023,
20:19
Arek Grabowski
Henry Cavill jako Wiedźmin Geralt w ciemności

Już od października 2022 roku wiemy, że kolejnym Wiedźminem zostanie Liam Hemsworth, ponieważ Henry Cavill kończy współpracę z Netflixem. Użytkownik YouTube o nicku „Stryder HD” opublikował bardzo ciekawy deepfake, dzięki któremu już teraz można zobaczyć nowego aktora „w akcji”. Twórcą jest artysta Matthew Anthony zajmujący się efektami specjalnymi w filmach.

Materiał przedstawia sceny z serialu Wiedźmin, przy czym sztuczna inteligencja zastępuje twarz Henrego Cavilla Liamem Hemsworthem. Wygląda to zaskakująco dobrze mimo nie najlepszej jakości, jaką może zagwarantować AI.

Kiedy zobaczymy prawdziwego Liama Hemswortha w Wiedźminie Netflixa?

Liam Hemsworth wystąpi jako Geralt w czwartym sezonie serialu Wiedźmin. Niestety data premiery pozostaje nieznana. Twórcy poinformowali jedynie, że czwarty sezon pojawi się na jesień 2023 roku. Liam Hemsworth zastąpi Henrego Cavilla prawdopodobnie do zakończenia serialu, a reakcja fanów jest podzielona.

Przez trzy poprzednie sezony Wiedźmina widzowie przyzwyczaili się do charakteru i wyglądu głównego bohatera. Tak nagła zmiana będzie naprawdę dużym wyzwaniem dla Liama Hemswortha. Jest on jednak podekscytowany premierą i według wywiadów rola „pasuje” do jego charakteru.