Liam Hemsworth podniesie miecz w serialu Wiedźmin jako nowy Geralt z Rivii

30 października 2022,
21:01
Amira El Berrah

Serial oparty na bestsellerowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego jedocześnie traci i zyskuje niesamowitego aktora. W kolejnym sezonie Wiedźmina w Geralta z Rivii wcieli się Liam Hemsworth!

Symbol Wiedźmina na mapie

Wczoraj wieczorem na Twitterze serialu The Witcher pojawiła się wiadomość, że Henry Cavill nie powróci jako wiedźmin w kolejnym, czwartym sezonie produkcji. Zamiast niego zobaczymy w tej roli Liama Hemswortha.

Henry Cavill przekazuje wiedźmiński oręż

Liam Hemsworth znany między innymi z roli Gale’a Hawthorne’a w Igrzyskach Śmierci w czwartym sezonie przejmie miecz od Henry’ego Cavilla, który grał Geralta z Rivii w pierwszych trzech odsłonach serialu The Witcher dostępnym na Netflixie. Aktorzy podzielili się z nami tymi informacjami na swoich mediach społecznościowych.

Post Henry’ego Cavilla na Instagramie

„Moja Podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, niestety, będę składać medalion i moje miecze na sezon czwarty. Zamiast mnie fantastyczny pan Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Jak w przypadku największych bohaterów literackich, przekazuję pochodnię z szacunkiem za czas poświęcony na uosabianie Geralta i entuzjazmem, aby zobaczyć podejście Liama do tego najbardziej fascynującego i pełnego niuansów charakteru.

Liam, dobry człowieku, ta postać ma w sobie doskonałą głębię, ciesz się nurkując wewnątrz i oglądając, co Ty możesz znaleźć.”

Henry Cavill na Instagramie
Post Liama Hemswortha na Instagramie

„Jako fan Wiedźmina jestem zachwycony możliwością zagrania Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że daje mi lejce i pozwala mi wziąć ostrza Białego Wilka na kolejny rozdział swojej przygody.

Henry jestem Twoim fanem od lat i byłem zainspirowany tym, co Ty wniosłeś do tej uwielbianej postaci. Mam na pewno duże buty, w które musze wejść, ale naprawdę cieszę się, że wkroczę do świata Wiedźmina.”

Liam Hemsworth na Instagramie

Henry Cavill powraca jako Superman!

Kilka dni temu aktor ogłosił na swoich mediach społecznościowych swój powrót w roli Supermana. Dwayne Johnson, którego zobaczymy w filmie Black Adam odegrał swoją rolę również poza planem filmowym, nakłaniając studio do namówienia Cavilla, aby powrócił jako Superman, którego widzimy już w (uwaga spoiler!) scenie po napisach.

„Bardzo mały przedsmak tego, co nadchodzi, moi przyjaciele. Świt nadziei odnowiony. Dziękuje wam za waszą cierpliwość, zostanie ona nagrodzona.”

Henry Cavill na Instagramie

Aktora zobaczymy również w obsadzie filmu Guya Ritchiego pod tytułem The Ministry of Ungentlemanly Warfare w oparciu o książkę Damiena Lewisa Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill’s Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black. Cavill w filmie ma wcielić się w rolę lidera jednostki, a wraz z nim zobaczymy aktorkę Eizę González jako szpiegowską snajperkę. Projekt został zainspirowany prawdziwymi zdarzeniami: fabuła filmu będzie się toczyć wokół powołanej w 1939 roku przez Winstona Churchilla tajnej jednostki, której zadaniem miało być zwalczanie nazistów, a działania jej agentów wpłynęły na losy wojny.