fbpx

Showrunner The Last of Us o castingu: Bella Ramsey to najlepsza Ellie

Showrunner The Last of Us Craig Mazin wypowiedział się na temat decyzji castingowych w serialu HBO Max. Bella Ramsey to według niego najlepsza Ellie, jaką mogli znaleźć. Twórcy przesłuchali do roli ponad 100 osób.

Premiera The Last of Us, serialu HBO Max opartego na kultowej grze Naughty Dog, coraz bliżej. Tymczasem jeden z showrunnerów produkcji, Craig Mazin, podzielił się opinią na temat decyzji castingowych w produkcji – te, jak to zwykle bywa w przypadku jakichkolwiek adaptacji, wzbudzają w pewnych kręgach sporo kontrowersji.

Twórca opowiedział o procesie, przez jaki przeszli, poszukując najlepszej odtwórczyni roli Ellie. Podczas gdy obsadzenie Joela okazało się bardzo proste, a Pedro Pascal okazał się właściwie pierwszym wyborem, droga do znalezienia idealnej Ellie była znacznie dłuższa. Druga z centralnych postaci w The Last of Us to teraz, jak wiemy, Bella Ramsey, która wystąpiła w Grze o Tron jako Lyanna Mormont. Jak przypadła jej rola w adaptacji gry?

Serial The Last of Us Bella Ramsey to „najlepsza Ellie”

Według Mazina proces castingowy trwał dłużej w tym przypadku, bo Ellie jest po prostu trudniejszą postacią do przełożenia na wersję serialową. Potrzebna była osoba, która nie tylko jest w stanie wcielić się w czternastoletnią dziewczynę, ale ma także odpowiedni warsztat aktorski. Problemem był też fakt, że młodzi ludzie nie mają wielkiego doświadczenia życiowego w stosunku do Ellie, jaką znamy z oryginału.

Dodatkowo, (Ellie) musi być zabawna, twarda, brutalna i opiekuńcza względem samej siebie. Musi sprawić, że uwierzymy, że będzie mieć tę relację z Joelem, więc zajęło to dłużej. Przesłuchaliśmy ponad sto osób.

Craig Mazin

Showrunner zdradził też, że miał obawy co do akceptacji ze strony drugiego współtwórcy serialu – Neila Druckmanna, dyrektora kreatywnego i scenarzysty gier The Last of Us, a także współprzewodniczącego studia Naughty Dog. Mazin widział przesłuchanie Belli jako pierwszy i, zanim usłyszał zdanie Druckmanna, bał się, że w razie rozbieżności opinii stracą szansę na obsadzenie najlepszej możliwej Ellie.

Na szczęście ją pokochał. A nie mogliśmy trafić lepiej. (Bella) jest wyjątkową aktorką.

Skoro Bella Ramsey urzekła twórców swoim występem, możemy zaufać ich decyzji. Adaptacje ekranowe rządzą się przecież swoimi prawami, a odpowiedni casting nie polega jedynie na fizycznym podobieństwie do postaci.

Serial HBO Max The Last of Us będzie miał dziewięć odcinków, które mają pojawiać się na platformie streamingowej co tydzień od 15 stycznia 2023 roku.