Overwatch 2 i Diablo 4 nie pojawią się w tym roku

Jeśli macie ochotę zagrać w Overwatcha 2 lub Diablo 4, będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Gry pojawią się najwcześniej w 2022 roku.

6 lutego 2021
Na skróty
  • Overwatch 2 i Diablo 4 nie będą miały premiery w 2021 roku.
  • O projektach mamy usłyszeć więcej na tegorocznym BlizzConie.

Overwatch 2 i Diablo 4 zostały ogłoszone na BlizzConie jeszcze w 2019 roku. Oba tytuły doczekały się już materiałów promocyjnych, w tym zwiastunów i fragmentów gameplayu, ale nie otrzymały do tej pory dokładnej (ani nawet orientacyjnej) daty premiery. Teraz jednak wiemy, że na pewno nie pojawią się w 2021 roku. Informacje na ten temat zostały ujawnione przy okazji konferencji prasowej związanej z wynikami finansowymi firmy Activision, której częścią jest Blizzard.

Choć kontynuacji flagowych tytułów studia możemy spodziewać się najwcześniej w 2022 roku, przy okazji konferencji dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat jego bieżących planów. Wiemy, że już w tym roku czeka nas odświeżona wersja jednej z istniejących już gier. Wiele osób zakłada, że może chodzić o Diablo 2, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tych przypuszczeń.

Nowe tytuły Blizzarda – co już wiemy?

Na chwilę obecną wiemy, że w Overwatchu 2 mają znaleźć się fabularne misje, nowe mapy oraz jeszcze jeden tryb gry. Do grona licznych już postaci, którymi możemy grać, dołączy też kolejna o imieniu Sojourn. Jest to kanadyjska bohaterka posiadająca cybernetyczne ulepszenia. Mechanika gry będzie kontynuacją tego, co widzieliśmy w pierwszej części, ale z pewnymi zmianami i ulepszeniami (np. dotyczącymi odblokowywania upgrade’u postaci).

Akcja Diablo 4 z kolei ma toczyć się wiele lat po wydarzeniach z trzeciej części. Sama gra ma oferować powrót do gotycko-średniowiecznych korzeni serii, a do głównych zadań gracza należeć będzie eksploracja świata, wypełnianie zadań i walka. W Diablo 4 na pewno pojawią się takie klasy, jak barbarzyńca, druid i czarodziejka.

Co jeszcze przygotował dla nas Blizzard w tych tytułach, dowiemy się wkrótce.

Więcej o Overwatch 2 i Diablo 4 na tegorocznym BlizzConie

Nadchodzący BlizzCon z pewnością rzuci trochę światła na nurtujące graczy pytania. Impreza odbędzie się w tym roku w formie online 19 i 20 lutego pod nazwą BlizzConline, a w jej programie przewidziane jest m.in. dzielenie się planami i ostatnimi działaniami twórców gier. Nie ominie to przykładów Overwatcha 2 i Diablo 4, czyli tytułów, na które najbardziej czekamy.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją jak czyta albo gra w gry komputerowe, koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!