LEGO Star Wars: The Skywalker Saga bije rekordy sprzedażowe

Nie tak dawno temu w nie tak odległej galaktyce premierę miała gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Teraz Warner Bros chwali się olbrzymimi sukcesami sprzedażowymi i trudno im się dziwić.

Warner Bros ma powody do zadowolenia. Ich ostatnia produkcja, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga pobiła wszelkie rekordy dla każdej platformy, regionu i edycji pośród klockowych gier.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga sprzedana w ponad trzech milionach egzemplarzy

Zgodnie z komunikatem na Twitterze w dwa tygodnie od debiutu gry sprzedano 3,2 miliona egzemplarzy. To było do przewidzenia bowiem nieco wcześniej firma GfK oznajmiła, że premiera LEGO Star Wars: The Skywalker Saga była największą premierą wśród gier LEGO na terenie Wielkiej Brytanii.

Co więcej podczas premiery na Steamie pobito też rekord wspólnej gry. Jednocześnie bawiło się ponad 82,5 tysiąca graczy. Jest to ponad 10 razy więcej niż poprzednie produkcje LEGO takie jak The Hobbit (5,5 tys.), Marvel Super Heroes (niecałe 6 tys.) oraz Ninjago (5,4 tys.).

Lego Yoda na plecach Luke'a
Yoda: Ponad 3 miliony gier sprzedaliśmy
Luke: Aż tyle?

W tym tygodniu do gry trafiły pierwsze dodatki. Są to pakiety postaci z filmu  Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, który zwiera takie postacie jak Jyn Erso, Baze Malbus, K-2SO i pozostałych bohaterów. Druga paczka zawiera natomiast persony z oryginalnej trylogii między innmi Luke, Leia, Han Solo i inni. Zestawy możemy zakupić osobno albo otrzymać w ramach przepustki sezonowej.