fbpx

Elden Ring osiąga złoty status. Premiera odbędzie się zgodnie z planem

Po licznych wiadomościach informujących nas o przesunięciach premier gier miło dla odmiany usłyszeć, że jakiś interesujący nas tytuł ukaże się na czas. Tym bardziej jeśli sprawa dotyczy czegoś tak mocno wyczekiwanego, jak Elden Ring.

W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Elden Ring zamiast 21 stycznia 2022 ukaże się 25 lutego. Na szczęście obyło się bez kolejnych obsuw. Tytuł uzyskał właśnie złoty status, co usłyszeliśmy od Yasuhiro Kitao z FromSoftware w wywiadzie z okazji Taipei Game Show 2022. Kitao potwierdził w nim, że Elden Ring ukaże się na czas, a ekipa pracuje już nad patchem, który zostanie dodany do gry w dniu premiery. W wywiadzie odniósł się także do kwestii związanych z samym procesem produkcji, opowiadając o tym, jak to wyglądało i w jaki sposób FromSoftware podeszło do designu gry oraz jej mechanik.

Elden Ring – najbardziej wyczekiwana premiera roku już za miesiąc

Przejście głównego wątku Elden Ring ma zająć około 30 godzin, a będziemy mogli to zrobić już 25 lutego, zgodnie z planem. Nie znaczy to oczywiście, że ten czas wyczerpie wszystko, co oferuje nam tytuł, który dwa razy z rzędu zgarnął nagrodę za najbardziej oczekiwaną grę na rozdaniu The Game Awards. O zainteresowaniu świadczy choćby szybkość rozejścia się dostępnych w przedsprzedaży edycji kolekcjonerskich Elden Ring – te wyprzedały się tuż po ogłoszeniu. Z samą grą będziemy mogli zapoznać się na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboxie One i Series X/S.