F1 24 zostało ujawnione przez Electronic Arts. Znamy datę premiery i otrzymaliśmy trailer

28 lutego 2024,
09:00
Arek Grabowski
Wyścig bolidów po torze

Przez ostatni czas Codemasters przechodziło pewne zmiany. Niedawno informowaliśmy o fali zwolnień, która dotknęła studio. Tym razem jednak pojawiły się dobre wieści. Electronic Arts oficjalnie ogłosiło F1 24 od Codemasters. Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun prezentujący grę.

Ten tytuł pojawi się na PlayStation 4 i 5, Xbox Series X/S i One oraz PC. F1 24 zostało zapowiedziane na 31 maja tego roku. Przedsprzedaż dostępna jest już teraz. Osoby, które zakupią Champions Edition do 24 kwietnia otrzymają dostęp do wyzwań Time Trial w nowych bolidach Alpine, Haas, McLaren oraz Williams.

Jakie nowości otrzymamy w F1 24?

Twórcy zapowiedzieli przede wszystkim odświeżony tryb kariery oraz nowy system dynamicznego prowadzenia EA Sports. Dodanej zawartości będzie jednak znacznie więcej. Najważniejsza nowość to usprawniony system jazdy – F1 24 jest grą symulacyjną. Rozgrywka ma być jeszcze bardziej realistyczna i pozwala na więcej modyfikacji. Oprócz tego otrzymaliśmy usprawnioną oprawę wizualną.

Najpewniej otrzymamy również ulepszone udźwiękowienie, nowe trasy czy też pojazdy lub tryby. F1 24 pojawi się już niebawem i jest dostępne w standardowej edycji oraz Champions Edition z pewnymi bonusami. Osoby, które posiadają F1 2021, F1 22 lub F1 23 otrzymają zniżkę przy zamówieniu droższego wydania.