fbpx

Star Wars: The Old Republic w rękach innego studia. BioWare zostało zastąpione

7 czerwca 2023,
16:46
Arek Grabowski
Grupa postaci ze Star Wars: The Old Republic na tle statku kosmicznego i gór

BioWare ma zostać zastąpione na stanowisku dewelopera Star Wars: The Old Republic według najnowszych informacji. Serwis IGN donosi, że Electronic Arts jest bardzo blisko porozumienia w sprawie przeniesienia blisko 12-letniej gry MMORPG do studia Broadsword Online Games. Ten zespół również współpracuje z EA przy Ultima Online oraz Dark Age of Camelot.

Star Wars: The Old Republic zostanie przeniesione do Broadsword Online Games

Założycielem i prezesem Broadsword Online Games jest Rob Denton, były dyrektor wykonawczy BioWare, który stworzył także inne studio – Mythic Entertainment. Według najnowszych doniesień wraz z grą Star Wars: The Old Republic zostanie przeniesiona także ponad połowa obecnego zespołu. Przy tym tytule pracuje około 80 osób, spora część z nich przejdzie do studia Broadsword Online Games z BioWare.

Star Wars: The Old Republic to gra MMORPG, która powstała w 2011 roku. Jest do tej pory rozwijana w modelu free-to-play z mikropłatnościami i opcją subskrypcji. Wydawca chce jednak skupić się na tworzeniu Dragon Age: Dreadwolf oraz Mass Effect 4, czyli nadchodzących produkcji. EA wciąż zamierza rozwijać The Old Republic, jednak postanowiono oddelegować pracę do innego studia.

Warto zauważyć, że nie wszyscy pracownicy, którzy do tej pory byli częścią BioWare pozostaną w firmie. Niestety część zespołu Star Wars: The Old Republic może zostać zwolniona, jeżeli EA nie odnajdzie innej, dobrze pasującej dla danych kompetencji posady.