Elden Ring najczęściej opuszczaną, jak i ukończoną grą 2022 roku

28 grudnia 2022,
13:09
Michał Staniek
Wojownik z Elden Ring

Rok 2022 ze spokojną głową możemy nazwać rokiem Elden Ringa. Najnowsza gra FromSoftware stała się fenomenem na skalę światową. Nic dziwnego więc, że wiele osób zasiadło do właśnie owej gry. Jak wskazują dane, Elden Ring był najczęściej dokańczanym tytułem przez fanów w 2022 roku. Jednakże to, co ciekawe, był też najczęściej porzucaną produkcją przed dotarciem do końca fabuły. Daje nam to obraz tego, ile faktycznie ludzi cieszyło się Elden Ringiem.

Według danych z HowLongToBeat.com Elden Ring jest najczęściej ukończoną grą 2022 roku, z wynikiem 6000 użytkowników, którzy zadeklarowali, że ukończyli tytuł. Liczba ta jest niezwykle imponująca, na drugim miejscu znalazł się Stray, którego ukończyło 4000 graczy. Na trzecim miejscu z o ponad połowę mniejszym wynikiem od Elden Ringa znalazł się Pokemon Legends: Arceus.

Elden Ring najczęściej opuszczaną produkcją

To, co ciekawe, to fakt, że Elden Ringa nie tylko skończyło najwięcej osób w 2022 roku, ale także najwięcej graczy nie dotrwało do końca rozgrywki. Aktualnie jest to wynik 261 graczy, którzy nie ukończyli tytułu, być może liczba ta nie jest czymś wielkim, ale jest i tak dwukrotnie większa od jakiejkolwiek gry w 2022 roku. To wszystko ma swój pokraczny sens, Elden Ring jest dużą produkcją, która przyciągnęła do siebie wielu ludzi. Tak więc ilość osób, która ukończyła, jak i nie dotrwała do końca, podbiła rankingi w obu kategoriach.