Disney+ w Polsce – data premiery i ceny

29 marca 2022,
15:26
Maciej Krause

Disney+ już niedługo zadebiutuje na polskim rynku. Dziś poznaliśmy datę premiery i ceny poszczególnych planów taryfowych tej subskrypcji. Mamy na co czekać, ponieważ oferta abonamentu jest bardzo szeroka.

Abonament Disney+ na telewizorze

Polscy użytkownicy w końcu doczekali się ujawnienia ważnych informacji dotyczących Disney+. Twórcy abonamentu podzielili się z nami planowaną datą premiery subskrypcji, przy okazji ujawniając jej koszty. Premiera w naszym kraju ma odbyć się 14 czerwca 2022.

W abonamencie Disney+ przewidziano dwa plany taryfowe: miesięczny oraz roczny. Koszt subskrypcji wyniesie:

  • 28,99 zł za miesiąc
  • 289,90 zł za rok

Disney+ – amerykańska usługa streamingowa

Usługa Disney+ będzie dostępna dla zainteresowanych poprzez przeglądarkę internetową, na smartfonach i tabletach, na systemach typu Smart TV, na przystawkach typu set-top box oraz na konsolach do gier. Platforma pozwala na korzystanie z siedmiu profili użytkowników przypisanych do jednego konta, z możliwością używania serwisu na czterech urządzeniach równocześnie oraz dostępem do nieograniczonej liczby pobrań produkcji do oglądania w trybie offline. Treści Disney+ dostępne są w rozdzielczościach do 4K Ultra HD, w systemach Dolby Vision i HDR10 oraz z dźwiękiem w jakości Dolby Atmos.

Na Disney+ zobaczymy przede wszystkim istniejące już filmy i seriale telewizyjne wyprodukowane przez Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television. Dodatkowym atutem mają być treści kilku innych koncernów, takich jak Marvel, Pixar czy Star Wars. Na potrzeby platformy produkowane są również oryginalne filmy i seriale dostępne tylko w tym serwisie.