Elden Ring – opóźnienie premiery, zamknięte testy i przeciek gameplayu

W trakcie tegorocznego rozdania Gamescom Awards statuetkę dla najbardziej wyczekiwanego tytułu zgarnął Elden Ring, nowy soulslike od twórców serii Dark Souls i Bloodborne. Jak na złość, to właśnie na tę grę przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, niż się spodziewaliśmy.

18 października 2021

Rozległy świat fantasy, niebezpieczeństwa na każdym kroku, a w centrum tego wszystkiego bohater o wyjątkowych umiejętnościach – właśnie to ma nam oferować Elden Ring. Nowa produkcja FromSoftware po raz kolejny przeniesie nas w klimaty porządnego RPG, choć, jak się okazuje, nie od razu.

Elden Ring miało ukazać się 21 stycznia 2022 roku, jednak wedle najświeższych informacji twórcy zdecydowali się przenieść premierę nieco o ponad miesiąc. Jako powód podali rozmiar i skalę gry, które najwyraźniej wymagają jeszcze trochę pracy, a następnie podziękowali za zaufanie i cierpliwość graczy. Przekazali również, że Elden Ring trafi do sprzedaży 25 lutego 2022 roku. Opóźnienie nie jest specjalnie duże, ale nadal to opóźnienie.

W oczekiwaniu na Elden Ring – testy i przecieki

Przy okazji warto wspomnieć, że już w przyszłym miesiącu w grze rozpoczną się zamknięte, darmowe testy. Będą one trwać od 12 do 15 listopada i podzielone zostaną na pięć sesji. Aby wziąć w nich udział, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie Elden Ring. Pomogą one ekipie z FromSoftware ustalić, co wymaga jeszcze poprawy, oraz wprowadzić ostatnie (miejmy nadzieję) zmiany do gry.

Nie jest to koniec nowości związanych z Elden Ring. Zaledwie dwa dni temu na kanale użytkownika Idle Sloth na Twitterze pojawił się półminutowy filmik, który szybko został podłapany przez resztę internetu. Pokazuje on, jak twierdzą plotki, gameplay z Elden Ring na Xboxie One, nie zdradzając przy tym za wiele. We fragmencie zobaczymy spacerującego i skaczącego po skałach bohatera, co rzuca nieco światła na mechanikę ruchu postaci. Być może relacje z zamkniętych testów potwierdzą, na ile ten krótki filmik odzwierciedla faktyczny gameplay z produkcji.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!