fbpx

Pokémon Scarlet & Violet – Nowa odsłona kieszonkowych stworków z drugim zwiastunem i datą premiery

1 czerwca 2022,
20:03
Hubert Kalisz

Po trzech miesiącach od ogłoszenia Pokémon Scarlet & Violet studio Game Freak powraca do nas z drugim zwiastunem produkcji. Ten opiewa na nowe fragmenty rozgrywki i datę premiery a więc to co tygryski lubią najbardziej.

Grafika przedstawiająca startery z Pokémon Scarlet & Violet

Wcześniejsze zapowiedzi Pokémon Company dotyczące tego, że Pokémon Scarlet i Pokémon Violet ukażą się jeszcze w 2022 roku, okazały się prawdą. Drugi zwiastun produkcji ujawnił datę premiery, która przypadła na 18 listopada tego roku. Fani dostali również możliwość lepszego przyjrzenia się zarówno samej 9. generacji Pokemonów, jak i legendarnym stworkom widniejącym na okładkach obu wersji gry. Poniżej wspomniany zwiastun udostępniony na oficjalnym kanale serii.

Pokémon Scarlet & Violet – Game Freak w natarciu

Wpływ, jaki na nową część serii miał pozytywny odbiór Pokémon Legends: Arceus jest widoczny jak na dłoni. Podobnie jak w poprzedniku do dyspozycji graczy oddano duży otwarty świat, którego eksploracja ma stanowić trzon rozgrywki. W podróży towarzyszyć nam będzie w zależności od wersji Profesor Turo (Pokémon Violet) lub Profesor Sada (Pokémon Scarlet). Graficznie nowa odsłona nie będzie odbiegać od tego, co zaprezentowało Pokémon Legends: Arceus co pozwala sądzić, iż jest to swego rodzaju granica dla wizualiów, jakie może z siebie wycisnąć nie najmłodszy już Nintendo Switch.

Grafika przedstawiająca Pokemony legendarne z Pokémon Scarlet & Violet
Źródło: Pokémon Company