Layers of Fear na 11-minutowym gameplayu. Bloober Team zabiera nas do latarni morskiej

17 marca 2023,
21:16
Dorota Żak
Lokacja z Layers of Fear

Studio Bloober Team nie narzeka ostatnio na brak pracy. Razem z Private Division przygotowuje nowy survival-horror, z Draw Distance działa nad Projektem M., wreszcie tworzy remake Silent Hill 2 (jednocześnie myśląc o dalszej współpracy z Konami). Do puli można również dorzucić serial na podstawie The Medium i rozmowy z Creativve Agents Agency.

Zwieńczenie trylogii w Layers of Fear

Krakowskie studio nadal jednak skupia się przede wszystkim na horrorach, dlatego kolejnym ważnym projektem jest oczywiście Layers of Fear. Gra otrzymała dzisiaj całkiem długi, 11-minutowy gameplay, wprowadzający nas w klimat produkcji. Pokazany fragment pozwala poznać głównego bohatera kolejnej odsłony serii, Pisarza, który przybywa do latarni morskiej. Lokacja na odludziu, padający deszcz za oknem i dziwne dźwięki – czego więcej trzeba do rozpoczęcia horroru?

Trzeba przyznać, że całość zapowiada się całkiem nieźle i wyraźnie wykorzystuje potencjał silnika Unreal Engine 5. Świata horroru doświadczymy w 4K, a w stworzeniu klimatu pomoże choćby ray tracing.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czerwcu tego roku Layers of Fear trafi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Grę tworzy wspólnie Bloober Team i Anshar Studios.