fbpx

Suhoshin otrzymuje zwiastun premierowy i trafia na PlayStation

Powrót do domu, za którym się tęskni po długiej nieobecności, jest na pewno znany wielu osobom. W przypadku głównego bohatera Suhoshin nie jest aż tak kolorowo, ale przynajmniej spotka on dawno nie widzianych przyjaciół.

Bohater gry Suhoshin
Na skróty
  • Visual novel Suhoshin od 12 stycznia jest dostępne na PlayStation 4 i 5.
  • Wykreowaniem postaci w grze zajął się artysta Kageyoshi.
  • Tytuł został  stworzony na silniku Unity.

Pojawił się zwiastun premierowy Suhoshin. 12 stycznia visual novel w 2D trafiło na PlayStation 4 i PlayStation 5. Gra od No More 500 miała już oficjalną odsłonę na innych platformach 14 kwietnia 2022 roku.

Suhoshin – czyli jak wygląda ostatnia koreańska dynastia w grze visual novel?

Bohater w którego wcielamy się w grze to Yuri, młody mężczyzna, pracujący jako jako strażnik. Po trzyletnich studiach w stolicy wraca on do rodzinnego miasteczka, tęskniąc za prostszym życiem. Tam dowiaduje się o śmierci kilku osób w tajemniczych okolicznościach i zostaje poproszony o zajęcie się tą sprawą. Śledztwo nie jest jednak tak proste jak początkowo mu się wydawało. W Suhoshin badamy serię tajemniczych morderstw, dokonując wyborów, których konsekwencją będą dalsze wydarzenia w grze doprowadzenie do różnych zakończeń. Mamy przy tym możliwość cofnięcia się do ważnych momentów, w przypadku gdy podjęte przez nas decyzję nie doprowadzą do oczekiwanych wyników.

dłonie na których leży jadeitowa pieczęć
No More 500

Suhoshin przenosi nas do Korei w okresie Joseon, dzięki czemu poznamy trochę informacji na temat tego państwa. W grze obecne są dialekty z tamtych czasów, które poszerzą naszą wiedzę o języku koreańskim. Funkcja dzięki której możemy zrozumieć te poszczególne, archaiczne już nawet dla koreańskiego, słowa nie jest jednak bez wad. Aby z niej skorzystać musimy znaleźć ją w pasku menu, co trochę zaburza ciągłość narracji. Wielu użytkownikom może przeszkadzać fakt, że w celu zrozumienia słów, które można było zastąpić dokładnym angielskim tłumaczeniem, musimy się nagimnastykować i załadować grę. Wcześniej nie uzyskamy dostępu do schematu blokowego czy galerii grafik.

Warto też wspomnieć, że postaci, jakie pojawiają się w Suhoshin zostały wykreowane przez Kageyoshiego, artystę znanego z pracy nad chociażby Raging Loop. Dodatkowe grafiki przedstawione w grze są bardzo urokliwe i podobne stylem do innych produkcji z gatunku visual novel. Sam tytuł został stworzony na silniku Unity.