fbpx

Silent Hill 2 Remake to tylko początek dla Bloober Team. Twórcy chcą tworzyć też inne gry z serii

Według dewelopera Silent Hill 2 Remake, studia Bloober Team, Konami jest zainteresowane dalszą współpracą, która miałaby obejmować kolejne produkcje ze znanej serii survival-horror. IGN przeprowadziło wywiad z twórcami. Na temat Silent Hill wypowiedział się Piotr Bebieno, dyrektor generalny studia Bloober Team.

Dał on do zrozumienia, że Konami jest potencjalnie zainteresowane kolejnymi projektami. Prawdopodobnie współpraca nie skończy się tylko na Silent Hill 2 Remake, co potwierdzałoby plotki. Twórcy mogą już teraz planować znacznie więcej, jednak nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji.

Czy Bloober Team stworzy kolejne remake’i Silent Hill? Wiele na to wskazuje

Wiele o dalszym losie serii Silent Hill można wywnioskować z wypowiedzi Piotra Bebieno podczas wywiadu z serwisem IGN. Przede wszystkim mówił on o stosunku Konami Gaming do tworzenia gier, w tym remake’ów swojej ikonicznej serii survival-horrorów.

[Konami] Wywodzą się z firm, które pracowały nad wieloma świetnymi projektami i jestem pewien, że dokonują świetnych wyborów, wybierając partnerów, wybierając projekty… I rozumiem, że ludzie są trochę źli na studio za rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości, ale chciałbym powiedzieć, dajcie im czas, bo oni naprawdę wiedzą, co robią.

Piotr Bebieno, dyrektor generalny Bloober Team

Deweloper wypowiedział się również, dlaczego James z Silent Hill 2 Remake wygląda starszej niż w oryginale. Jest to odniesienie do tego, że także gracze dorośli. Bloober Team chciało więc przedstawić głównego bohatera jako postać, na której czas odcisnął pewne znamię. Twórcy już wcześniej wypowiadali się szerzej o produkcji Silent Hill 2 Remake. Można poznać informacje bezpośrednio z wewnątrz studia podczas realizowania projektu.

Pamiętajmy, że ciągle rozwijany jest projekt Silent Hill f, który przyciąga przede wszystkim nazwą. Co oznacza tajemnicze „F” w tytule? Prawdziwe wytłumaczenie nie jest jeszcze znane, miejmy jednak nadzieję, że projekt przyniesie grę, na którą miłośnicy serii czekają od wielu lat.