Plotki mówią o jeszcze większej liczbie gier z serii Silent Hill

3 stycznia 2023,
19:36
Maksymilian Matuszak

Według jednego z informatorów, na rynku pojawi się jeszcze więcej gier spod szyldu Silent Hill. Niedawno zapowiedziane cztery produkcje to dopiero początek.

scena z Silent Hill 2
Na skróty
  • Według informatora Dusk Golema powstają jeszcze trzy gry ze świata Silent Hill.
  • Nie znamy szczegółów na temat produkcji, lecz wiemy, że są one na wczesnym etapie produkcji.
  • Informator napisał on również, że nikt nie odgadł pełnej fabuły Short Message.

Od jakiegoś czasu wyczekujemy czterech gier z serii Silent Hill. Trzy z nich będą całkowicie nowymi produkcjami, zaś ostatnia będzie remakiem drugiej części. To odświeżenie jest szczególnie bliskie Polakom ze względu na fakt, że odpowiedzialne jest za nie rodzime studio Bloober Team znane z takich produkcji jak Blair Witch, Layers of Fear oraz The Medium.

Silent Hill wraca w ręce graczy

Od kilku dni na forum ResetERA Dusk Golem porusza temat gier Silent Hill. Poinformował on, że trwają prace nad trzema kolejnymi tytułami. Niestety nie znamy wielu szczegółów o nadchodzących projektach, wiemy jednak, że wśród nich znajduje się Silent Hill: The Short Messege, który niedawno otrzymał klasyfikacje wiekową na Tajwanie. Podobno nikt nie odgadł jeszcze jego pełnej historii oraz nie wiadomo czy tytuł trafi na platformę PC.

Powiem tylko, że nie zmierza tam, gdzie można by się spodziewać, nikt do tej pory nie odgadł dokładnie historii tej gry. Mówiłem już wcześniej, właściwie uwielbiam tę historię na papierze […] nie mogę się doczekać nieuniknionych sukcesów, a tacy ludzie to zrobią.

Dusk Golem, ResetERA

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że jeden z przygotowywanych horrorów jest na wczesnym etapie rozwoju. Łącznie daje nam to siedem nadchodzących produkcji ze świata Silent Hill. Już niedługo na rynku zobaczymy remake drugiej części, który jest już na późnym etapie produkcji. Trafią do nas także dwie interaktywne przygody Silent Hill: Ascension oraz Silent Hill f, a także spin-off osadzony w Japonii w latach 60. Prawdopodobnie już w tym roku na rynku zobaczymy Silent Hill: Ascension oraz remake od Bloober Team.

Istnieją co najmniej trzy projekty Silent Hill, które nie zostały jeszcze ogłoszone, nie licząc Short Message. Tak, naprawdę. Ale jeden z nich jest na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Dusk Golem, ResetERA