fbpx

Silent Hill: The Short Message z oceną PG-15 w Tajwanie

30 grudnia 2022,
12:24
Michał Staniek

Gra na Playstation 5 o tytule Silent Hill: The Short Message została sklasyfikowana przez tajwańską organizację rankingowania gier. Zespół nałożył na tytuł PG-15 za przemoc i nieodpowiedni język.

Postać z Silent Hill

Co prawda Konami jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało gry zatytułowanej Silent Hill: The Short Message. Jednak japoński wydawca w zeszłym miesiącu ujawnił nam kilka projektów ze świata Silent Hill. Bloober Team, odpowiedzialny za takie tytuły jak The Medium, czy też Observer pracuje nad remakiem Silent Hilla 2 na Unreal Engine 2.0. No Code, znane za Stories Untold oraz Observation pracuje nad spin-offem Silent Hill: Townfall.

Potwierdzono również, że NeoBards, studio, które stworzyło Residenta Evil: Resistance oraz Re:Verse pracuje nad grą Silent Hill f. Produkcja ma mieć miejsce w Japonii lat 60. XX wieku, historia ma być napisana przez człowieka odpowiedzialnego za kultową powieść wizualną Higurashi When They Cry. Na horyzoncie ujawnia się również interaktywna seria Silent Hill: Ascension, a oto co producent Jacob Navok powiedział o projekcie, kiedy został ogłoszony:

Silent Hill: Ascension przenosi poczucie społecznego strachu na zupełnie nowy poziom. To interaktywny serial w czasie rzeczywistym, w którym miliony fanów będą razem oglądać rozwój mrożącej krew w żyłach historii. Możesz wpływać na rezultaty, a także być częścią scen. Nie ma przycisku reset. Decyzje, które podejmujesz, oznaczają życie lub śmierć. To twoja szansa, aby na zawsze ukształtować kanon Silent Hill

Jacob Navok o Silent Hill: Ascension

Obecnie nie jest jasnym, w jaki sposób Silent Hill: The Short Message wpłynie na tę lawinę projektów z uniwersum Silent Hill. Jednak jeżeli tylko trafi do nas jakaś informacja, będziemy informować, bądźcie czujni.