Która partnerka Geralta jest kanoniczna? Na to pytanie odpowiada komiks będący kontynuacją Wiedźmina 3

25 stycznia 2024,
16:42
Jacek Kowal

Już wiemy, z którą czarodziejką finalnie wiąże się Geralt. To wszystko za sprawą kanonicznego komiksu, który kontynuuje losy wiedźmina po dodatku Krew i Wino do Wiedźmina 3.

Smutny Geralt

Od lat trwają debaty, z którą czarodziejką Geralt powinien się finalnie związać. Jedni preferują Yen inni Tris, a są także tacy, którzy wolą by Geralt pozostał szczęśliwym kawalerem zainteresowanym tylko Gwintem i Żytnią (ale taką chłodną, wiecie, prosto z piwniczki). Teraz spór będzie można zakończyć, ponieważ nowy, kanoniczny komiks wyjaśnia, z kim białowłosy ustatkował się pod koniec ostatniego DLC Wiedźmina 3.

Kogo ostatecznie wybrał Geralt?

Zacznijmy najpierw od źródła, czyli wspomnianego komiksu. Jest to pięcioczęściowa miniseria zatytułowana Corvo Bianco. Za tekst odpowiada Bartosz Sztybor, a grafiki stworzył Corrado Mastantuono. Tytuł możecie kojarzyć, ponieważ tak nazywa się nasza winnica, którą otrzymujemy w dodatku Krew i Wino. To tam Geralt postanawia porzucić swój fach i ustatkować się ze swoją wybranką, czyli kim?

Łączę się w bólu ze całą ekipą Team Triss, ale według kanonicznego komiksu Geralt wybrał swoją pierwszą miłość, czyli Yennefer. Przynajmniej to z nią według tej kontynuacji wiedźmin osiedlił się w swojej winnicy i cieszył się wolnym od potworów życiem z Yen (chociaż z dwojga złego ja bym już wolał potwory). Zobaczcie zresztą opis ze strony wydawnictwa Dark Horse:

Dla wiedźmina proste życie może być trudne do zdobycia, a jeszcze trudniej z niego zrezygnować. Kiedy Geralt zasmakuje wolniejszego tempa – dobrego wina i dobrego towarzystwa – rutyna wiedźmina łatwo zostanie przyćmiona. Mając u boku Yennefer, można mieć nadzieję, że Geralt naprawdę zasmakuje dobrego życia. Ale ślady historii są głębokie, a w przypadku krwi i wina każda kropla przyciąga tych, którzy chcą więcej.

Opis komiksu na stronie Dark Horse

To może zakończyć trwający od wielu lat spór, z kim finalnie Geralt powinien się związać. Tak jak mówiłem, jego pierwszą miłością była Yen, a romans z Triss nabiera rozpędu dopiero po tym, jak Biały Wilk stracił pamięć. Gdy ta jednak wróciła, Geralt najwyraźniej podjął finalną decyzję. A Wy byliście Team Triss, czy Team Yen?

Komiks Corvo Bianco wydawnictwa Dark Horse trafi do sprzedaży 8 maja.