Epic Games Store wprowadza system osiągnięć do gier

Nie każdy gracz czuje potrzebę zdobywania wszystkich możliwych osiągnięć w danej grze, ale miło jest mieć możliwość ich śledzenia. Epic Games Store nie oferowało dotąd tej opcji na wielką skalę, ale zmieni się to w następnym tygodniu.

4 października 2021
Na skróty
  • W grach na Epic Games Store pojawi się system osiągnięć.
  • Początkowo będzie on dostępny tylko w wybranych tytułach.
  • Osiągnięcia podzielone zostaną na cztery kategorie, które pozwolą nam zdobyć określoną liczbę punktów doświadczenia na platformie.

Epic Games Store nie od dzisiaj próbuje wybić się na czołówkę najlepszych platform z grami wideo i przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy. Sposobów ma mnóstwo – od rozdawania darmowych gier po tytuły ekskluzywne – jednak nadal brakuje mu niektórych opcji, do jakich przyzwyczaił nas choćby Steam. EGS mimo to stara się rozwijać, a kolejne ulepszenia przynoszą mniejsze i większe zmiany.

Epic Games Store i bieg po platynę

Do tej pory, przykładowo, platforma nie pozwalała na zdobywanie w grach osiągnięć za różne czynności, co jest codziennością dla wspomnianego już Steama. Zmieni się to jednak w przyszłym tygodniu. Dzisiaj na Epic Games Store pojawiło się ogłoszenie na ten temat, zapowiadające wdrożenie systemu osiągnięć na platformie. Nie znaczy to, że achievementy zdobędziemy od razu we wszystkich dostępnych tam grach. Początkowo osiągnięcia związane będą tylko z niektórymi tytułami, takimi jak Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena: Bridge of Spirits, Zombie Army 4 czy Alan Wake Remastered. Każda z tych produkcji otrzymała już informacje dotyczące związanych z nią achievementów, a z poziomu biblioteki gier będziemy mogli śledzić nasze postępy w każdej z nich.

Co więcej, zdobywane osiągnięcia przełożą się na punkty doświadczenia, które pozwolą nam podnieść poziom swojego konta. Podzielone one zostały na cztery kategorie, a prezentują się następująco:

  • Brąz = 5-45 PD
  • Srebro = 50-95 PD
  • Złoto = 100-200 PD     
  • Platyna = 250 PD
Kategorie osiągnięć w Epic Games Store
Źródło: EGS

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!