KRUX Frost i Zig RGB – zapowiedź klawiatury membranowej i słuchawek dla graczy

KRUX stale poszerza swoją ofertę o najnowsze produkty. Dziś producent zaprezentował pełnowymiarową klawiaturę membranową Frost RGB oraz słuchawki z wbudowanym mikrofonem Zig RGB. Premiera już wkrótce.

8 stycznia 2022

Firma KRUX stałe poszerza swoją ofertę o najnowsze produkty. Blisko miesiąc temu marka ta ogłosiła premierę podkładki pod mysz w stylu perskiego dywanu oraz trzech kolejnych podkładek z serii Space w różnych wzorach. Dziś natomiast producent zaprezentował pełnowymiarową klawiaturę membranową KRUX Frost RGB, a także słuchawki z mikrofonem Zig RGB. Oba produkty już wkrótce trafią do sprzedaży.

KRUX Frost RGB – pełnowymiarowa klawiatura membranowa

KRUX Frost RGB to klawiatura membranowa pełnowymiarowa, więc posiada łącznie 104 klawisze. Jej obudowa została wykonana z metalu, a następnie udekorowana ciemnoszarym lakierem. Specjalna budowa zapewnia zwiększoną odporność na zachlapania. W skład zestawu wchodzi podkładka pod nadgarstki z magnesami oraz dodatkowymi polami zapobiegającymi ślizganiu się całego zestawu po biurku. Montaż przebiega szybko i sprawnie, wystarczy przyłożyć podkładkę do korpusu i gotowe. Na spodzie KRUX Frost RGB znajdują się dwie rozkładane nóżki.

KRUX Frost RGB - wygląd klawiatury membranowej
Źródło: KRUX

W skrajnym prawym rogu klawiatury znajduje się pokrętło pozwalające przejąć kontrolę nad dźwiękiem i podświetleniem. Za jego pomocą możemy podgłośnić lub ściszyć muzykę, a gdy przez kilka sekund przytrzymamy to pokrętło, wkraczamy w tryb oświetlenia. Możemy więc zmienić efekt podświetlenia, a także ściemnić lub rozjaśnić RGB. Tuż obok rolki znajdują się trzy dedykowane przełączniki do zarządzania odtwarzaczami: szybka pauza, następny kawałek i poprzednia melodia.

Bok klawiatury Frost RGB
Źródło: KRUX

Pięciostrefowe podświetlenie RGB w klawiaturze KRUX Frost zostało ukryte za mleczną powłoką. Światłem wydobywającym się spod sprzętu można zarządzać z poziomu urządzenia bądź oprogramowania. Do wyboru pozostawiono nam pięć trybów o różnej jasności oraz prędkości migotania. Soft pozwala na konfiguracje podświetlenia i tworzenia makr – zarówno tych prostych, jak i bardziej złożonych.

KRUX Zig RGB – słuchawki z wbudowanym mikrofonem

Słuchawki KRUX Zig RGB posiadają wsparcie szerokiego spektrum fal dźwiękowych od 20 Hz do 20 000 Hz. Przetworniki headsetu mają wymiar 50 mm. Mikrofon jest wbudowany bezpośrednio w urządzenie. Lewa muszla słuchawek gamingowych Zig została wyposażona w rolkę do zarządzania mocą. Dodatkowo twórcy zastosowali w nich specjalny grawitacyjny system dopasowywania nausznic do głowy. Wystarczy tylko położyć je na głowie, następnie naciągnąć na uszy, a system naciągowy optymalnie dopasuje ustawienia tak, aby słuchawki trzymały się pewnie, przy czym jednocześnie zapewniały maksimum wygody.

KRUX Zig RGB - wygląd słuchawek
Źródło: KRUX

Słuchawki posiadają 220-centymetrowy przewód zakończony dwoma złączami Jack 3,5 mm. Jedno z nich odpowiada za odbierany dźwięk, a drugie za nadawany, czyli za mikrofon. Jeżeli chcemy wyłączyć mikrofon, wystarczy wypiąć go z gniazda i po problemie. Obie muszle zostały przyozdobione mieniącymi się paskami RGB. Do jego zasilenia potrzebujemy złącza USB typu A. Jeżeli komuś przeszkadzają światełka, może bardzo prosto i szybko je zgasić – wystarczy wyjąć wtyczkę USB.

Wygląd słuchawek Zig RGB
Źródło: KRUX

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!