fbpx

Komendy na Discord. @everyone, @here i inne przydatne polecenia oraz wzmianki

Ach, Discord. Miejsce, w którym everyone lub here jest przyczyną nieskończonych pretensji typu „co zawracasz ludziom głowę”. Tutaj znajdziesz te i inne przydatne komendy Discord, razem z ich wyjaśnieniami.

28 marca 2022

Dużo użytkowników nie zdaje sobie sprawy, ile funkcjonalności posiada prawdopodobnie najlepszy komunikator na świecie. Nawet bez korzystania z botów, możliwości jest naprawdę sporo. Sprawdź, czy korzystasz na maksa z tej aplikacji!

Użyteczne i ciekawe komendy Discorda

  • /nick [nowy nick] pozwoli ci zmienić swoją nazwę na serwerze. Przydatne kiedy jako Nienawidzepoci@gów2002 próbujesz zinfiltrować serwer wielbicieli parowozów!
  • /tts [wiadomość] wypowie to, co wysłałeś na głos. Użyteczne, kiedy nie masz mikrofonu, a chcesz jednak w jakiś sposób uczestniczyć w zebraniu znajomych. Jednakże ta opcja może zostać wyłączona nie tylko przez każdego użytkownika znudzonego monotonnym odczytywaniem wiadomości, ale też odgórnie zablokowane przez administratora serwera.
  • /tableflip wkleja takiego ludzika, wyrażającego olbrzymią frustrację: (╯ ° □ °) ╯( ┻━┻
  • /unflip z kolei jest jego przeciwieństwem: ┬─┬ ノ (゜ – ゜ ノ)
  • No i /shrug, w sumie nie wiadomo po co: ¯ \ _ (ツ) _ / ¯

Komenda @everyone

Przykład komendy @everyone

@everyone powiadomi wszystkich użytkowników serwera o wiadomości. Jeżeli ktoś ma włączony internet, otrzyma powiadomienie o wiadomości. Powiadomienie będzie również widoczne przy ikonie serwera, aby dać znać, że wiadomość nie została przeczytana. Tej komendy warto używać przy ogłoszeniach, ważnych powiadomieniach itd.

Komenda @here

Przykład komendy @here

@here powiadomi wyłącznie aktywnych użytkowników. To powiadomienie otrzyma tylko ten, kto obecnie ma otwartego Discorda. Powiadomienia nie otrzymają osoby off-line. Często stosowany zamiennik @everyone, ta komenda ma swoje zastosowanie przy bardziej pilnych prośbach i zapytaniach.

Jak zablokować powiadomienia @here i @everyone

Jak zablokować powiadomienia @everyone i @here.

Jeżeli ktoś nie potrafi korzystać z tych powiadomień z umiarem, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonce serwera, następnie skorzystaj z obrazka, aby kliknąć „Tylko @wzmianki”. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie, tylko jeśli ktoś bezpośrednio @oznaczy ciebie.

Here czy everyone – oto jest pytanie

Po pierwsze, obu należy używać wstrzemięźliwie. Budzenie wszystkich w środku nocy tylko dlatego, żeby zapytać, jaką pizzę powinieneś kupić, może nie być zbyt mile widziane. Co innego ogłoszenie finalnego terminu spotkania, to brzmi w sam raz, aby użyć @everyone. Co jeśli potrzebujesz pomocy z zadaniem albo szukasz kompana do gry? Jeśli sprawa jest dość pilna, lepiej użyj @here. Powiadomi to tylko tych, którzy w tym momencie są online i będą mogli ci pomóc. Tak więc podsumowując: @here powiadamia tylko obecnie aktywnych użytkowników, @everyone angażuje natomiast każdego, kto jest na serwerze. Pamiętaj o tej różnicy i zanim użyjesz jednego lub drugiego, zastanów się, czy nie lepiej się ograniczyć do @here!

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!