fbpx

Jest piękny, komiksowy zwiastun Hellboy Web of Wyrd. Mike Mignola wśród twórców gry

9 grudnia 2022,
23:10
Kaja Piaścik

Powstaje Hellboy Web of Wyrd! Tegoroczna gala The Game Awards obfitowała w interesujące zapowiedzi, a jedną z nich jest roguelite’owa przygodówka akcji o sławnym bohaterze wydawnictwa Dark Horse. Zwiastun gry zachwyca przepiękną, komiksową grafiką.

Hellboy w grze Hellboy Web of the Wyrd
Na skróty
  • Na TGA ukazał się zwiastun gry Hellboy Web of Wyrd.
  • W pracach nad przygodówką akcji z elementami roguelite uczestniczą oryginalne wydawnictwo komiksów o Hellboyu oraz autor postaci, Mike Mignola.

Na TGA ukazała się zapowiedź, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów przenoszenia konwencji jednego medium do drugiego. Komiksowa gra w najlepszym wydaniu – sądząc po pierwszym zwiastunie, właśnie tym wydaje się być nadchodzący tytuł studia Upstream Arcade. Hellboy Web of Wyrd będzie roguelite’ową przygodówką akcji o zachwycającym, komiksowym stylu graficznym. Produkcja przedstawi nową historię znanego bohatera i będzie mocno odwoływać się do źródeł postaci. Jakby nie było, za fabułę odpowiedzialny jest jej oryginalny twórca, czyli Mike Mignola, wraz z wydawnictwem Dark Horse Comics.

Hellboy Web of Wyrd – z komiksu do gry

Na naszego bohatera w grze czeka kilka niezależnych przygód połączonych wątkiem tajemniczej rezydencji zwanej The Butterfly House. Hellboy, jako członek Bureau for Paranormal Research and Defense (B.P.R.D.), będzie prowadził śledztwo w sprawie zaginionego agenta. Ten cel poprowadzi go pełną niebezpieczeństw ścieżką po The Wyrd – wymiarze niesamowitych sfer, w jakich trafimy na potwory, skarby i sekrety.

Tym, co oczywiście najbardziej przyciąga uwagę w tytule, jest przepiękny, komiksowy styl graficzny. Oprawa wizualna zaciera granice między komiksem a grą i zachwyca efektem. Jeśli zaś chodzi o gameplay, możemy się spodziewać mocnego skupienia na walce z elementami roguelite i konieczności umiejętnego łączenia ataków wręcz z dystansowymi w starciach z zamieszkującymi The Wyrd monstrami.

Hellboy Web of Wyrd trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Tytuł ma już kartę na Steamie, gdzie można dodać go do listy życzeń. Na tę chwilę nie mamy informacji o planowanej dacie premiery – pozostaje czekać na kolejne wieści od deweloperów i wydawcy.