Jak wyłączyć subskrypcję Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold?

Wyłącznie subskrypcji Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold od Microsoftu dla wielu graczy może okazać się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Wyjaśniamy krok po kroku, jak dokonać anulowania aktualnego abonamentu.

11 lipca 2023

Standardowo subskrypcja Game Pass lub Xbox Live Gold jest odnawiana automatycznie co miesiąc po wykupieniu przez oficjalną stronę. Można również kupić kody, które przedłużają abonament czy też pakiety wielomiesięczne (nawet na rok). Anulowanie subskrypcji polega na wyłączeniu cyklicznych opłat. Po prostu wystarczy nie opłacić kolejnego okresu rozliczeniowego, by konto wróciło do domyślnego stanu.

Czym różni się Game Pass od Xbox Live Gold?

Te subskrypcje odnoszą się do zupełnie innych usług. Warto wiedzieć, czym dokładnie się różnią. Można również posiadać oba abonamenty jednocześnie lub subskrypcję łączoną. Co warto wiedzieć o obu usługach?

 • Game Pass – dostępny na konsole Xbox oraz PC. Subskrypcja gwarantuje dostęp do ponad 100 gier, które są cały czas zmieniane przez Microsoft. Niektóre tytuły zostaną dodane, a inne usunięte. Dostęp do gier mamy tylko, kiedy subskrypcja jest wykupiona. Game Pass zawiera topowe produkcje jak Grand Theft Auto 5 czy Assassin’s Creed: Odyssey.
 • Xbox Live Gold – usługa dająca dostęp do rozgrywki wieloosobowej oraz bezpłatnych gier co miesiąc. Użytkownicy otrzymują również dedykowane oferty w sklepie. Xbox Live Gold jest dostępny tylko na konsolach Microsoftu.
 • Game Pass Ultimate – łączy w sobie zalety Xbox Live Gold oraz Game Pass. Daje dostęp do większej liczby gier i umożliwia rozgrywkę wieloosobową.

Aktywność swojej subskrypcji można sprawdzić za pośrednictwem aplikacji Xbox w Windowsie lub koncie Xbox Live na konsoli. Od razu mamy tam również dostęp do zakupu poszczególnych opcji. Warto również zauważyć, że można kupić abonament za pośrednictwem zewnętrznych stron internetowych z kluczami. Najczęściej takie rozwiązanie jest znacznie tańsze.

Ile kosztuje abonament Game Pass i Xbox Live Gold?

Standardowa cena jest ustalana przez Microsoft. Pozostaje ona niezmienna, jednak można liczyć na pewne obniżki. Wykupienie kilkumiesięcznej subskrypcji oznacza tańszy abonament. Jak wyglądają ceny?

 • Game Pass PC – 39,99 zł miesięcznie;
 • Game Pass Xbox – 42,99 zł miesięcznie;
 • Xbox Live Gold – 29,00 zł miesięcznie;
 • Game Pass Ultimate – 62,99 zł miesięcznie.

Zakup subskrypcji za pośrednictwem zewnętrznego sklepu często pozwala oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Warto więc polować na potencjalne okazje. Subskrypcję można wykupić oczywiście na oficjalnej stronie Microsoftu.

Jak anulować subskrypcję Game Pass lub Xbox Live Gold?

Anulowanie subskrypcji oznacza wyłączenie cyklicznej płatności za abonament. Warto wiedzieć, że zachowujemy wszystkie korzyści aż do końca okresu, za który już zapłaciliśmy. Anulować subskrypcję można w dowolnej chwili. Należy pamiętać, że środki za bieżący okres nie są zwracane, gdy zakończymy subskrypcję. Możemy zawsze korzystać z Game Pass lub Xbox Live Gold przez wykupiony czas.

Aby anulować abonament, należy wyłączyć płatności cykliczne. Jak to zrobić?

 1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft.
 2. Wybierz opcję „Usługi i subskrypcje” z menu widocznego na samej górze strony.
Główny ekran konta Microsoft
 1. Kliknij „Zarządzaj” obok nazwy subskrypcji, którą chcemy anulować.
Ekran subskrypcji Game Pass
 1. Odnajdź opcję „Anuluj subskrypcję„.
Ekran anulowania subskrypcji Game Pass
 1. Kliknij przycisk „Anuluj subskrypcję” lub wybierz inny rodzaj członkostwa.
Anulowanie subskrypcji Game Pass
 1. Jeżeli subskrypcję anulujesz niedługo po zakupie, pojawi się poniższy komunikat, gdzie można zachować wykupiony abonament lub uzyskać zwrot środków.
Potwierdzenie anulowania subskrypcji

Od tego momentu płatność comiesięczna zostanie anulowana. Oczywiście można ją także wznowić w dowolnym czasie – również kupując kod aktywujący od zewnętrznego dystrybutora.

Jak wyłączyć automatyczne odnawianie subskrypcji Xbox Game Pass lub Xbox Live Gold?

Domyślnie subskrypcje Xbox Game Pass i Xbox Live Gold odnawiają się co miesiąc samoczynnie, wtedy pobierana jest opłata. Warto wiedzieć, że można wyłączyć tę opcję. Wtedy subskrypcja zostanie przedłużona, tylko gdy ręcznie wykupimy abonament. Jak wyłączyć automatyczne odnawianie?

 1. W menu zarządzania subskrypcją wybierz opcję „Wyłącz automatyczne odnawianie”.
Ekran subskrypcji Game Pass z podkreśloną funkcją anulowania cyklicznych opłat
 1. Potwierdź anulowanie automatycznego odnawiania na kolejnym ekranie.
Potwierdzenie anulowania automatycznego odnawiania subskrypcji Game Pass

Po przeprowadzeniu tych kroków subskrypcja nadal będzie aktywna przez określony czas. Przedłużenie abonamentu trzeba zrobić ręcznie – automatycznie nie zostanie pobrana żadna kwota.

Arek Grabowski

UWaga! Gorące informacje!