Ja, Inkwizytor zyskało wsparcie dużego wydawcy. Tytuł zadebiutuje w 2023 roku

W maju tego roku oczom świata ukazał się oficjalny zwiastun gry Ja, Inkwizytor – dzieła bazującego na twórczości Jacka Piekary, polskiego pisarza fantasy. Dziś produkcja ta znów o sobie przypomina, obdarzona została bowiem wsparciem i zaufaniem znaczącego niemieckiego wydawcy.

4 sierpnia 2022
Na skróty
  • Ja, Inkwizytor zostanie wydane przez niemieckie wydawnictwo Kalypso Media.
  • Tytuł zadebiutuje na pecetach i konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S w drugiej połowie 2023 roku.
  • Prócz wsparcia finansowego, wydawca zapewnił sobie przy okazji pierwszeństwo w przypadku wydania kolejnych części gry.

Ja, Inkwizytor, czyli gra na podstawie twórczości Jacka Piekary, tworzona przez polskie studio The Dust, zdobyła niedawno wsparcie dużego niemieckiego wydawcy – Kalypso Media. O tym znaczącym dla produkcji wydarzeniu nie omieszkał poinformować nas sam twórca Cyklu Inkwizytorskiego. Zdradził on przy okazji, że Ja, Inkwizytor zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2023 roku.

Ja, Inkwizytor ze wsparciem oficjalnego wydawcy

Wydawnictwo Kalypso Media – znane z dystrybucji gier takich jak Tropico 6 i Disciples III: Odrodzeniewspomoże polskie studio kwotą ok. 2,425 mln euro. Zaprezentowana strategia rozwoju tytułu przedstawia się następująco:

  • 1,55 mln euro – rozwój produkcji;
  • 600 tys. euro – działania marketingowe;
  • 275 tys. euro – stworzenie lokalizacji językowej gry.

Kalypso Media otrzyma oczywiście udział w przychodach z gry, co jednak najciekawsze, wydawca zapewnił sobie jednocześnie pierwszeństwo w przypadku wydania jej potencjalnej kontynuacji. Wygląda więc na to, że niemieckie wydawnictwo snuje wobec inkwizytorskiego świata dalekie plany, mimo tego, że sukces pierwszej odsłony wciąż pozostaje niepewny.  

Ja, Inkwizytor – data premiery

Jeśli wierzyć słowom Jacka Piekary, Ja, Inkwizytor zadebiutuje na pecetach i konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S w drugiej połowie 2023 roku. Tytuł nie pojawi się na wcześniejszych wersjach konsol, wygląda więc na to, że twórcy szykują dla nas prawdziwe next-genowe doświadczenie.

UWaga! Gorące informacje!