fbpx

Ja, Inkwizytor otrzymało swój pierwszy trailer

Jacek Piekara jako jeden z naczelnych polskich twórców fantastyki, zdążył zgromadzić wokół swojej twórczości zarówno masę fanów, jak i krytyków. Autor ceniony za swoje umiejętności światotwórcze, zasłynął przede wszystkim jako twórca Cyklu Inkwizytorskiego, którego growa adaptacja zbliża się do nas coraz większymi krokami, co wywnioskować możemy ze świeżo zaprezentowanego nam zwiastuna.

Na skróty
  • 23 maja studio The Dust opublikowało zwiastun gry Ja, Inkwizytor, tworzonej na podstawie twórczości Jacka Piekary.
  • Według informacji zdradzonych przez samego pisarza, studio planuje wydanie produkcji pod koniec 2022 roku.
  • Tytuł ma się skupiać przede wszystkim na rozbudowanym systemie przesłuchań, wyborach moralnych oraz mrocznym klimacie.

O pierwszych zalążkach pomysłu na przeniesienie twórczości Jacka Piekary do świata wirtualnego mogliśmy usłyszeć już w 2018 roku. To właśnie wtedy polskie studio The Dust zawarło z pisarzem umowę, na mocy której mogło rozpocząć pracę nad stworzeniem gry w inkwizytorskim uniwersum. Pierwsze owoce tej współpracy zobaczyć mogliśmy dopiero w 2021 roku, gdy oczom świata ukazany został pierwszy teaser tytułu Ja, Inkwizytor. Przedstawił on pokrótce ogólny klimat i atmosferę świata, który przyjdzie nam odwiedzić, ale prócz tego pozostawił nas raczej z pytaniami, aniżeli z odpowiedziami.

W końcu nadszedł jednak dzień, w którym twórcy znów uchylili nam rąbka tajemnicy. 23 maja opublikowany został oficjalny trailer rozgrywki, przedstawiający kilka lokacji, odrobinę akcji i dialogów, oraz dziennik bohatera, sugerujący obecność systemu prowadzenia śledztw w grze. Prócz tego, na Steamie odwiedzić możemy już kartę tytułu, z której niestety nie dowiemy się niczego odnośnie daty premiery i wymagań technicznych gry. Jak możemy jednak wyczytać z opublikowanego w 2019 roku tweeta Jacka Piekary, studio planowało wydać grę już w 2022 roku.

Źródło: Youtube, IGN

Ja, Inkwizytor – nadzieje i obawy

Obserwując ogólną reakcje społeczności na prezentacje dzieła studia The Dust zobaczymy, że została ona przyjęta raczej ciepło. W komentarzach znajdziemy masę pochwał co do wylewającego się z ekranu mroku, doceniona została również próba uchwycenia dołującej atmosfery inkwizytorskiego świata, tak cenionej zresztą w twórczości Jacka Piekary.

Ponad tym wszystkim ujrzymy jednak silne uczucie nostalgii, wywołane oprawą graficzną gry, żywo wydartą z 2009 roku. Oglądając trailer trudno nie wrócić wspomnieniami do premier tytułów takich jak Assassin’s Creed 2, czy nawet pierwszej części naszego rodzimego Wiedźmina. Taki stan rzeczy wywołał wśród komentujących niemałą dawkę sceptycyzmu, gdyż jak się okazało, nie każdy z graczy będzie miał ochotę cofnąć się w czasie o te ponad 10 lat. Na szczęście historia zdążyła nam już pokazać, że zawartość ukazana w zwiastunie często różni się od finałowego stanu produktu, dlatego skreślanie gry na tym etapie prac uznawane jest zazwyczaj za zachowanie co najmniej nierozsądne.