I Expect You To Die 2 – szpiegowanie przez Oculus Quest, Rift i PS VR

Jeśli kiedykolwiek pragnęliście podjąć się kariery szpiega (a agencje usilnie odrzucały wasze CV), I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar spełni te marzenia. By dodatkowo spotęgować immersję, wykonywanie tajnych i superważnych misji jest możliwe dzięki wirtualnej rzeczywistości.

23 kwietnia 2021
Na skróty
  • I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar to kontynuuacja udanej produkcji z 2016 roku.
  • W grze wcielamy się w szpiega rozwiązującego szereg zadań logicznych rodem z escape roomu.
  • Tytuł ukaże się w 2021 roku na Oculus Quest i Rift oraz na PS VR (PS4 i PS5).

Premiera I Expect You To Die 2 była dotychczas potwierdzona tylko na platformie PS VR. Przy okazji niedawnych ogłoszeń Oculusa, jednego z przedstawicieli świata wirtualnej rzeczywistości, deweloperzy studia Schell Games potwierdzili, że I Expect You To Die 2 wyląduje również na Oculus Quest i Rift.

Fabuła I Expect You To Die 2: The Spy and the Liar być może nie brzmi odkrywczo. Jak każdy szanujący się szpieg podejmiemy delikatną, acz niezwykle ważną misję: Agencja poprosi gracza o infiltrację szeregów przestępczej organizacji Doktora Zoraxisa w celu zniszczenia jego planów dominacji nad światem. Aby odnieść sukces, należy wykorzystać wszystkie szpiegowskie umiejętności, łącznie z… telekinezą uczoną na psionicznych szkoleniach w Agencji.

Studio Schell Games, odpowiedzialne za pierwszą część przygody oraz Until You Fall, obiecuje rozwinąć mechanikę łamigłówek i jeszcze bardziej utrudnić i tak już wymagającą rozgrywkę.

Oficjalne wideo od Oculusa potwierdza, że praca szpiega nie należy do najłatwiejszych:

Co oferuje seria I Expect You To Die?

Obie części oparte są na podobnym schemacie. I Expect You to Die to gra logiczna w wirtualnej rzeczywistości, gdzie głównym wyzwaniem gracza jest przetrwać śmiertelne sytuacje w niebezpiecznych i często dziwnych miejscach. Zabawa polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek, stworzonych z myślą o zagadkach w stylu escape room. W trakcie rozgrywki przykładowo unieszkodliwiamy pułapki lub rozbrajamy ładunki wybuchowe (to tyle w temacie relaksu podczas gry). Całość okraszona jest nawiązaniami do klasycznego kina akcji (w tym do Agenta 007) i sporą dawką humoru.

Bodaj najciekawszym elementem rozgrywki są wymyślne i zabawne sposoby na śmierć, która czeka każdego gracza zgodnie z tytułem. W I Expect You To Die możemy zginąć na wiele różnych możliwości, niestety nie zawsze z naszej winy. W przeciwieństwie do innych gier produkcja Schell Games nie posiada systemu checkpointów. W przypadku spektakularnego zgonu musimy rozpocząć przygodę od początku. Każde „zmartwychwstanie” pozwala na ponowne podejście do zagadek metodą prób i błędów.

Porównajcie zwiastun pierwszej odsłony i zdecydujcie, w jaki sposób chcecie zginąć:

I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar nie ma na ten moment dokładnej daty premiery. Wiemy jedynie, że ma to nastąpić jeszcze w 2021 roku.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!