fbpx

I Am Jesus Christ: Prologue już do ogrania za darmo! Mesjasz wstąpił na Steama

To jeszcze nie Boże Narodzenie, ale świąteczny sezon otworzyła już premiera I Am Jesus Christ: Prologue. Darmowy wstęp do symulatora Jezusa jest już dostępny na PC, a właściwy tytuł zaplanowany jest na 2023 rok.

Na skróty
  • Na Steama trafiła gra o Jezusie I Am Jesus Christ: Prologue od studia SimulaM.
  • Prolog jest darmowym, samodzielnym tytułem, który stanowi wprowadzenie do przyszłorocznej, pełnowymiarowej wersji.

Jego nadejście zapowiadali już od kilku lat, ale to właśnie teraz pojawił się – jeszcze nie w pełnej chwale – Jezus w wersji na PC. W pierwszy dzień grudnia odbyła się premiera I Am Jesus Christ: Prologue, czyli samodzielnego wstępu do gry z Jezusem w roli głównej studia SimulaM. Tytuł jest dostępny na Steamie całkowicie za darmo, a pełnowymiarowego tytułu możemy spodziewać się w drugim kwartale 2023 roku.

I Am Jesus Christ: Prologue, czyli gra o Jezusie

Chociaż na platformie Valve gracze określają produkcję nawet jako przygodowy RPG akcji, spokojnie można powiedzieć, że to nic innego, jak symulator Jezusa. Fabuła pełnej wersji ma przeprowadzić przez całe życie Mesjasza, począwszy od narodzin i kończąc na zmartwychwstaniu. Darmowy wstęp, w który można zagrać już dzisiaj, uwzględnia za to fragment od chrztu bohatera. Twórcy obiecują, że w inspirowanej Nowym Testamentem grze doświadczyć będzie można najpopularniejszych, znanych z opowieści wydarzeń, w tym ponad trzydziestu cudów. Czeka nas zatem zamienianie wody w wino w Kanie Galilejskiej, chodzenie po wodzie czy uzdrawianie.

Mimo intrygującego motywu, I Am Jesus Christ: Prologue na zwiastunach prezentuje się raczej przaśnie niż zachwycająco. Grafika nostalgicznie przypomina jakością tytuły z pierwszej dekady wieku, podobnie zresztą gameplay. Produkcja stoi jednak głównie pomysłem, nie wykonaniem, a nietrudno sobie wyobrazić, że retro klimat jest celowym założeniem deweloperów.