Ujawniono plany rozwoju Star Wars: Squadrons na rok 2021

Motive Studios, czyli producent gry Star Wars: Squadrons, przedstawił plan rozwoju gry w bieżącym roku oraz zdradził nieco informacji dot. nadchodzących aktualizacji.

14 lutego 2021
Na skróty
  • Twórcy gry w pierwszej kolejności planują skupić się na balansowaniu rozgrywki wieloosobowej, myśliwców oraz ich komponentów.
  • Przewidziane są również nowe dodatki kosmetyczne.
  • Zaplanowany na 4 maja zrzut przedmiotów kosmetycznych będzie prawdopodobnie momentem granicznym oficjalnego wsparcia Star Wars: Squadrons.

Najnowsza produkcja Motive Studios wydana przez Electronic Arts to pierwszoosobowy symulator bitew w świecie Star Wars, w którym gracz ma okazję wcielić się w rolę pilota gwiezdnowojennych myśliwców. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych oraz konsolach Microsoftu oraz Sony z początkiem października ubiegłego roku. Na początku grudnia udostępniono wersje przygotowane i dostosowane do rozgrywki na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Tytuł od samego początku zbierał w większości bardzo pozytywne oceny wśród recenzentów, którzy docenili immersywny gameplay oraz świetnie zrealizowany tryb zabawy wieloosobowej. Początkowy entuzjazm graczy jednak stopniowo opadał, na co wpływ miało niewystarczające wsparcie produkcji w okresie popremierowym, kiedy społeczność szczególnie oczekiwała zauważalnego rozwoju i nowej zawartości.

Ostatnie miesiące przyniosły kilka aktualizacji, które skupiały się głównie na usprawnieniach rozgrywki, jej balansowaniu oraz naprawie istniejących błędów. Do gry trafiło również nieco dodatkowej zawartości w postaci nowej mapy, będącej lokacją znaną z trybu dla jednego gracza (Przystań Fostar), dwóch myśliwców czy opcjonalnych komponentów.

Star Wars: Squadrons - Baby Yoda w kokpicie myśliwca

Star Wars: Squadrons – nadchodzące aktualizacje

Motive Studios w opublikowanej notce na blogu poinformowało, że najbliższe tygodnie wniosą do gry kolejne usprawnienia w zakresie balansu myśliwców oraz dostępnego w niej wyposażenia. Szlifowanie trybu wieloosobowego ma docelowo zapewnić stały, wysoki poziom zabawy w Star Wars: Squadrons w nadchodzących latach, bez konieczności nanoszenia kolejnych poprawek.

Twórcy gry przewidzieli również kolejne dodatkowe przedmioty kosmetyczne, jednak póki co nie podano szczegółowych informacji na ich temat. Do odbioru wciąż pozostają również dwie nagrody Twitch Prime, które można zdobyć dzięki subskrypcji Amazon Prime.

Wsparcie gry tylko do maja bieżącego roku?

Jak możemy przeczytać w najnowszym wpisie zespołu Star Wars: Squadrons, ostatni zrzut przedmiotów kosmetycznych został zaplanowany na 4 maja, czyli Dzień Gwiezdnych Wojen. Istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że aktualizacje, które pojawią się w najbliższych miesiącach, będą zarazem ostatnimi, jakich społeczność gry może się spodziewać. Zresztą ostatni akapit komunikatu ma raczej charakter pożegnalny, co jest jak najbardziej zrozumiałe w świetle niedawnych doniesień dot. reaktywacji marki Lucasfilm Games, która sugeruje nadchodzącą wzmożoną aktywność w obrębie gwiezdnowojennych produkcji dla graczy.

Jak zawsze dziękujemy wam za wsparcie, którego nam udzielacie. Wspaniale było wprowadzić to klasyczne doświadczenie lotu myśliwcami gwiezdnymi w nową erę gier. Zaczynamy pracować nad kolejnymi projektami (i staramy się utrzymać ciepło podczas tej mroźnej zimy!), ale będziemy mieć na oku to, co robicie. Do następnego razu!

Zespół Star Wars: Squadrons

Bardzo możliwe więc, że pracownicy studia Motive, należącego do firmy Electronic Arts, zostają powoli oddelegowywani do pracy przy nowym tytule z uniwersum Star Wars tego wydawcy.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!