fbpx

Hogwarts Legacy: Jak otworzyć drzwi? Zagadka z łamigłówką i magiczne kłódki

Podczas zwiedzania Hogwartu możesz wielokrotnie natrafić na drzwi z okalającymi je symbolami, jedną z tajemnic w Hogwarts Legacy. Jak otworzyć drzwi z zagadką? Wytłumaczymy ci to w tym poradniku.

27 marca 2023

Hogwarts Legacy: Jak otworzyć drzwi z zagadką? Matematyką

Żeby otworzyć występujące w Hogwarts Legacy drzwi z zagadką, trzeba za każdym razem rozwiązać dwa małe zadania matematyczne.

Jak otworzyć drzwi z zagadką i symbolami w Hogwarts Legacy? Różne znaki na futrynie
Drzwi z zagadką rozpoznasz po okalających je symbolach

Zadania polegają na wyliczeniu brakującej cyfry. Cały myk polega na tym, że zagadkowa cyfra po zsumowaniu z dwiema innymi musi dać wynik znajdujący się w środku trójkąta.

Trudność tego zadania nie polega jednak na tym, żeby dobrze przeprowadzić odejmowanie. Najgorsze jest to, że trzeba odpowiednio policzyć znajdujące się wokół drzwi symbole i znaleźć ten, któremu odpowiada brakująca cyfra.

W Hogwarts Legacy drzwi z zagadką łatwo pokonać

Rozłożenie symboli wokół drzwi to chyba najgorzej zaprojektowana rzecz w Hogwarts Legacy. Jak otworzyć drzwi z zagadką? Otóż trzeba wpaść na to, że symbole należy liczyć od lewego dołu, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 

To jednak nie koniec: pierwszy symbol nie oznacza cyfry 1, a 0. Odgadnięcie tej zależności stanowi prawdziwą trudność całej tej zagadki.

Hogwarts Legacy: Jak otworzyć drzwi z łamigłówką

Gdy już wyliczysz brakujące cyfry i dowiesz się, który znak odpowiada której z nich, to musisz jeszcze gdzieś umieścić rozwiązanie zagadki.

Rozwiązywanie zagadki z drzwiami i opcja "Obróć"
Taki wyglądają kostki, na których wybierasz odpowiedzi

W Hogwarts Legacy drzwi z zagadką zawsze pojawiają się w parze z dwiema kostkami, które znajdziesz na ścianach stosunkowo blisko samych drzwi. Wchodząc w interakcję z kostkami, musisz wybrać symbol, który wyliczyłeś. Analogicznie jeden znak zapytania to pierwsza brakująca cyfra, a dwa znaki-druga cyfra.

Nagroda w skrzyni za zamkniętymi drzwiami
Jeśli uda ci się otworzyć drzwi, będziesz mógł odebrać schowane za nimi nagrody

Po wyborze odpowiedzi na obu kostkach wróć do drzwi i wejdź z nimi w interakcję. Za sprawą krótkiej animacji powinny stanąć przed tobą otworem. Jeśli tak się nie stanie, to spróbuj wykonać obliczenia jeszcze raz. 

Hogwarts Legacy: Jak otworzyć drzwi z zagadką? Dodatkowe rady

Zdajemy sobie sprawę, że zagadka może sprawiać trochę trudności, dlatego przygotowaliśmy dodatkową krótką listę, żeby lepiej poradzić sobie z tym zadaniem w Hogwarts Legacy. Jak otworzyć drzwi z łamigłówką?

  • Każde drzwi mają inną parę działań
  • Pamiętaj o kolejności wykonywania działań
  • Znaki zapytania na kostkach odpowiadają brakującym cyfrom
  • Kostki z odpowiedziami zawsze znajdują się w okolicy drzwi. Mogą być trochę dalej lub bliżej, ale nigdy nie znajdują się np. na innym piętrze

Michał Oziębły

UWaga! Gorące informacje!