fbpx

Gracze otrzymają kupione gry Ubisoftu w Google Stadia zupełnie za darmo

Google Stadia to serwis do gry w chmurze, który obecnie się zamyka. Nic dziwnego więc, że gracze nie chcą stracić swoich zakupionych tytułów. Ubisoft uznał więc, że każdy, kto kupił jakąkolwiek produkcję tego studia na Google Stadia, otrzyma ją zupełnie za darmo przez platformę Ubisoft Connect. To dość logiczny krok, dzięki któremu gracze po prostu nie stracą pieniędzy wydanych na gry.

Wszystkie produkcje wraz z wykupionymi mikropłatnościami i dodatkami pojawią się w bibliotekach użytkowników po połączeniu platformy Ubisoftu z Google Stadia. Już teraz niektórzy gracze otrzymali swoje gry. Wiele zależy od tego, jak szybko konta Ubisoft Connect i Stadia zostały połączone. To jednak nie wszystko, co przygotowało studio w ramach rekompensaty.

Gracze będą mogli także kontynuować swoją subskrypcję Ubisoft Plus Multi-Access w ramach nowego Ubisoft Plus. Otrzymają oni darmowy miesięczny voucher przez wiadomość e-mail.

Zamknięcie Google Stadia jako ogromny problem dla twórców i wydawców gier

Google Stadia wymagało zakupu każdej produkcji oddzielnie, nie można było korzystać ze swojej biblioteki Steama, Ubisoft Connect, Origina itd. Zamknięcie serwisu oznacza więc ogromne problemy dla twórców oraz wydawców, ponieważ starają się oni zrekompensować wydane pieniądze graczom, którzy poniekąd tracą dostęp do produktów, które zakupili.

Ubisoft umożliwia przeniesienie posiadanych produkcji na swoją platformę. Nie każdy twórca lub wydawca podjął takie kroki. Oprócz Ubisoftu użytkowników Stadii ratuje także Bungie. Gracze jednak nie są zadowoleni, ponieważ odzyskają posiadane gry, ale wciąż nie rozwiąże to problemu sprzętowego. Tytuły zostały zakupione do gry w chmurze z określonych względów – usunięcie Stadii po prostu uniemożliwi taki sposób rozgrywki. Platforma zostanie całkowicie zamknięta w styczniu 2023 roku.